Samsung го претставува првиот монитор со QLED технологија, закривен и Thunderbolt 3 конекција

На 9 јануари и до 12-ти, се слави најважниот саем за потрошувачка технологија во годината, саем кој, како и претходните години, повторно ќе се одржи во Лас Вегас. Но, како и обично, големите компании се веќе во градот и ги користат деновите пред CES, до презентирајте некои од производите што ќе пристигнуваат во текот на целата година.

Пред неколку дена ве информиравме за презентацијата на првиот 88-инчен телевизор, со резолуција 8k и OLED технологија, како првиот производител во светот што лансираше телевизија со ваква резолуција, големина и користејќи ја OLED технологијата. Сега е редот на неговиот ривал, Самсунг, кој некогаш ја искористи технологијата OLED да се фокусира на QLED, го претстави првиот закривен монитор со оваа технологија.

Овој Samsung CJ971 ни нуди 34-инчна резолуција, користи QLED технологија, е закривен и исто така ни нуди Thuderbolt 3 врска, врска со која можеме да достигнеме стапки на пренос до 40 GB во секунда, 4 пати повеќе од USB 3.0 врска Овој монитор исто така ни нуди моќност од 85 w, така што можеме да го користиме поврзан на нашиот лаптоп, користејќи ја енергијата што ја обезбедува, така што секогаш лаптопот ќе го имаме целосно наполнет.

Резолуцијата што ја достигнува овој монитор е 3.440 x 1.440, и ни нуди латентност од 4ms, идеален за оние корисници кои сакаат да го користат овој нов монитор за да уживаат во своите омилени игри. Во однос на цената, корејската компанија нè повикува да го посетиме својот штанд на CES за да ги дознаеме и нејзината цена и очекуваниот датум на лансирање на пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.