Сите ние сè повеќе користиме GIF-картички, ова се најпопуларните во годината според Giphy

Нема сомнение дека Gif-овите сè повеќе се користат од корисниците и се многу корисни за многу прилики. Во овој случај, она што го имаме е список со 25-те најдобри GIF-карти за 2017 година и сигурни сме дека повеќе од еден од вас ќе ги искористи неколку пати.

Исто така, забележете дека Giphy е за повеќето корисници најдобрата страница за наоѓање на овие анимирани гифови што можат да се користат на социјалните мрежи, WhatsApp, Telegram, веб-страници и други интернет-страници. Најдоброто од сите е што со гиф ги решавате одговорите и евентуално се смеете, нешто што е секогаш добро.


Не сакаме да го овековечиме овој момент, така што најдоброто нешто е што веднаш ќе го видите списокот што тие го создадоа на оваа страница со најпопуларните GIF-и на годината:

# 1: Loveубовен Гном

# 2: Белиот дечко трепка

# 3: Мавтајќи со мопс на ДНЦЕ

# 4: Момчето Лама

# 5: Возбудена прослава на НФЛ

# 6: Добро утро GIF

# 7: GS Warriors Happy Fan Dance

8: „Не“ стаорец

# 9: Брајан Кренстон Ф-бомба

# 10: ondената чудо среќен танц

# 11: Мразите ќе мразат

# 12: Флертувачка банана

# 13: Бебе плаче

# 14: Среќен дрон

# 15: Роберт Редфорд Насмевка

# 16: Карл Род од Твин Пикс

17: РАЗМИСЛИ

# 18: Странец работи танцуваат

# 19: Т-Свифт Кик

# 20: Рафаел Надал

# 21: Медлин Петш

# 22: Трамп + затемнување

# 23: Максин Вотерс

# 24: Скок СБ на Гага

# 25: Никол Кидман ракоплескајќи

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Чаир на Марија Кармен Алмерих dijo

    Ова е она што Висенте и Долорес најмногу го сака!

бул (точно)