Протече слика за тоа што може да биде новиот Moto X 2017

мото-х-2

Претходно видовме неколку рендери на новиот Moto X следната година и неколку протечени фотографии, но овој пат имаме две слики што изгледаат сосема јасно каков ќе биде новиот терминал на Lenovo. На овие слики што ги оставаме по скокот може да видите дизајн доста сличен на сегашниот модел од 2016 година, но со некои измени во однос на естетиката на уредот и неговата внатрешност. Не изгледа како ризично обложување во споредба со сегашниот модел, иако е точно дека има промени во антените, сензорот за отпечатоци и голо око малку повеќе.

Ова дефинитивно изгледа како готов дизајн на ова Moto X 2017 година:

Добрата работа во оваа смисла е што ако уредот е добро дизајниран и привлекува ниша на пазарот, зошто ние радикално ќе го смениме дизајнот и повеќе кога зборуваме за мото-опсегот, што обично имаат ист дизајн подолго време како што е случајот со Moto G и остатокот од гамата.

Засега нема одреден датум за негово претставување и последователно лансирање, ниту пак цената по која ќе се наоѓа овој терминал, но имајќи го Светскиот мобилен конгрес во Барселона толку близу, не би биле изненадени од ништо фирмата одлучи да го претстави на овој настан или на CES во Лас Вегас што се случува пред тоа. Вистината е дека може да се види многу детално и ова сугерира дека уредот веќе се произведува во случај на вакво протекување да биде вистина и ние се соочуваме со автентичниот Moto X.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.