Твитер го отвори делот обележувачи за подоцна да ги видите твитовите што сакате да ги прочитате

Twitter

Од почетокот на годината се зборува за новиот дел обележувачи што Твитер требаше да воведе. Благодарение на оваа функција, корисниците на социјалната мрежа ќе можат да ги зачуваат твитовите што сакаат да ги прочитаат подоцна на едноставен начин. Во средината на јануари беше објавено дека социјалната мрежа веќе ги прави првите тестови со оваа нова опција за некои корисници.

Конечно, нешто повеќе од еден месец подоцна, обележувачите официјално пристигнуваат на апликацијата Твитер. Така, сега ќе биде можно да ги зачувате оние пораки што ви се допаѓаат и сакате да ги прочитате подоцна. Ова е одлика што корисниците ја чекале долго време.

Еден од главните проблеми на корисниците Откриено е дека Твитер нема опција да им овозможи да ги зачуваат омилените твитови на приватен начин. Бидејќи ако некој обележи твит како омилен, неговите следбеници можат да го видат. Значи, оваа одлика е нешто што многумина го дочекуваат со раширени раце.

Од вчера, корисниците на социјалната мрежа можат да започнат да ја користат функцијата обележувачи. Тоа е функција што ќе ги достигне корисниците овие денови. Па можеби, ако влезете сега, сè уште ја немате функцијата. Но, треба да биде подготвена во текот на овие денови.

Отсега натаму, кога сакаме да зачуваме твит, мора да кликнеме на копчето за споделување. Таму ќе видиме дека ќе добиеме а нова опција наречена зачувување твит на обележувачи. Значи, едноставно треба да кликнете на оваа опција и со тоа да го зачувате твитот.

Постојат корисници кои веќе го добиле ажурирањето. Може да влезете во Play Store и да видите дали апликацијата Twitter веќе е ажурирана. Иако сигурно е прашање на часови или денови сите корисници на социјалната мрежа да можат веќе да уживаат во обележувачите. Што мислите за оваа функција?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алберт Соле dijo

  Ми се чини одлична опција и дека веќе сум активен од вчера среда на моите iOS уреди. Она што сметам дека недостасува е дека го нема во веб-верзијата за компјутерот, не знам дали планираат да го активираат и тој.

  1.    Едер Естебан dijo

   За лансирањето во веб-верзијата тие не кажаа ништо. Од вчера се обидувам да најдам нешто, но ништо не се знае. Претпоставувам (и се надевам) дека ќе дојде исто така. Но, ќе мора да почекаме.