Тестовите на Geekbench го откриваат доаѓањето на Android Nougat во Xiaomi Mi Mix

Xiaomi MIX EVO

Кога овие типови на тестови за изведба се изведуваат со алатки од типот на Geekbench, може да се откријат разни детали за уредите што ги поминуваат. Во овој случај, она што го имаме е слика од екранот со резултатите од Xiaomi Mi Mix, во која можете да ја видите тековната верзија на оперативниот систем Андроид, Android Nougat. 

Точно е дека се повеќе андроид уреди се ажурираат и ние сме во силно време за ова, но има многу уреди кои се чини дека се изоставени од оваа нова верзија и останатите. Во случај на спектакуларниот Xiaomi Mi Mix, можно е ажурирањето да пристигне, да, нема приближен датум И не веруваме дека Xiaomi ќе извести за тоа бидејќи едноставно кога е достапен, медиумите ќе бидат надлежни за известување.

Мора да се стави до знаење дека и во овој спектакуларен уред, како и во сите Xiaomi, слојот за прилагодување MIUI игра истакната улога, но во секој случај приемот на новата верзија сигурно ќе му даде крилја на кинескиот терминал. Покрај новата верзија, во овој случај може да се истакнат и бројките добиени од овој одличен уред Xiaomi 1737 поени во резултатите од едно јадро и 4117 во повеќе-јадро.

Да се ​​надеваме дека наскоро оваа прекрасна Xiaomi Mi Mix, ќе го добие својот дел од Android Nougat и тоа е дека тие веќе предупредија на крајот на годината од брендот дека евентуално би се ажурирал во овој прв квартал од годинава. Останува да се види дали новата верзија е конечно објавена пред крајот на февруари или ќе ја остават за март, што ако е евидентно е дека ова ажурирање може наскоро да биде достапно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.