Тизер покажува дека новиот Samsung Galaxy S8 ќе биде претставен на 26 февруари

Галакси S8

Пред неколку дена дознавме дека Самсунг ја разгледува можноста за унапредување на лансирањето на пазарот на новиот Галакси S8Со оглед на проблемите со кои страдаше и страдаше Галакси Ноут 7. Сепак, оваа можност беше брзо отфрлена и денес можеме да го оставиме да падне во заборав благодарение на интересното истекување.

И, тоа е дека во закачка, која веќе работи како пожар низ мрежата на мрежи, откриено е дека Новиот предводник на Самсунг ќе биде претставен на 26 февруари, веднаш пред портите на почетокот на Светскиот мобилен конгрес во Барселона.

Секако и засега оваа информација не е официјална, иако во последно време Самсунг секогаш се состануваше на MWC за да го претстави својот нов предводник. Оваа година тој нема да го пропушти неговото назначување и во Барселона можевме да го видиме новиот Галакси С8 од кој сме прочитале и слушнале многу малку гласини досега.

Во врска со протечениот тизер и што можете да го видите на горниот дел од овој напис, можеме да видиме број 8 со ученик што би се однесувал на скенерот за ириса што веќе го видовме во Galaxy Note 7 и што ќе ја видиме со целосна безбедност во нов Samsung Galaxy S8. Можеме да го видиме и официјалниот датум на претставување на новиот предводник на јужнокорејската компанија.

Во моментот Во нашата агенда веќе напишавме известување за 26 февруари како што е можно за презентација на новиот Galaxy S8, од кои се очекуваат многу работи по претрпените проблеми со Galaxy Note 7.

Дали мислите дека конечно ќе биде 26 февруари кога официјално ќе се сретнеме со Galaxy S8?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Мануел Баутиста Адаме dijo

    Сигурно го очекуваат тоа, само треба да видите како S7 се продава на веб-страницата на аукцијата по поволни цени