Хаваите го прославија лажниот аларм за балистички ракети со добра доза на порно

Гледаме наназад и се сеќаваме како цела држава беше вклучена во светска полемика, а тоа е дека лицето одговорно за контролата и Одржувањето на услугите за ракетни предупредувања на Хаваи погоди погрешно копче, предизвикувајќи сите радио системи да го прават тоа, мобилни податоци, па дури и преку системот за јавни адреси, емитуваа порака за непосредна опасност.

Сепак, по невремето секогаш доаѓа смиреноста како што велат. Нешто такво се случи на Хаваи, и тоа е По неколку минути паника, Хавајците го прославија лажниот аларм на балистичката ракета со одење на нивните доверливи порно-страници.

Pornhub

Комуникацискиот тим на PornHub, познатата порно веб-страница која е вклучена во повеќе од еден curубопитен скандал поради наклонетоста со која се однесува кон своите лојални корисници, контактирал Mashable став споделете ги податоците за сообраќајот на вашата веб-страница пред, за време и по познатиот лажен аларм што воспостави состојба на паника во цела држава. Податоците се curубопитни да кажат најмалку, падот на сообраќајот може да се очекува додека лажниот аларм беше потврден, сепак ... што се случи веднаш после тоа?

Паѓа сообраќај во PornHub Од алармирањето на податоците, вообичаено снимени, тоа беше 77%, нешто што има своја логика, нешто што се одржуваше се додека не се потврди лажниот аларм. Како и да е, Точно 38 минути подоцна, прославата не чекаше, а веб-страницата доби 48% поголем сообраќај отколку што добила во последните месеци во исто време како што можеме да видиме на графиконот што го придружува овој напис. Добрата доза на задоволство беше најдобриот начин на кој Хавајците знаеја како да ги испуштат напнатостите натрупани за време на повеќе од половина час ужас, се чини дека не е лоша идеја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.