Авиокомпаниите веќе ви дозволуваат да летате со Galaxy Note 7

Samsung

Од Samsung Галакси Забелешка 7 почнаа да имаат проблеми со батеријата и неочекувано да експлодираат, авиокомпаниите им забранија на сопствениците на еден од овие терминали да патуваат со нив осветлени во авионот. Покрај тоа, во некои случаи, некои авиокомпании побараа од сите корисници на еден од овие терминали да го предадат на екипажот.

Сега и еднаш ги решија проблемите на новиот предводник на Самсунг, авиокомпаниите започнаа да ја укинуваат својата одлука. Ова се случи меѓу другото затоа што Генералниот орган за цивилно воздухопловство (DGCA) од Индија ја укина забраната за влез во авион со Galaxy Note 7.

Покрај тоа, многу сигурни извори веќе тврдат дека наскоро Федералната управа за воздухопловство (ФАА) на Соединетите држави ќе го стори истото. Секако, ќе може да се патува нормално само со Galaxy Note 7, ако е еден од новите модели во кои јужнокорејската компанија ги реши своите проблеми со батеријата.

Во Шпанија, пред неколку дена Иберија предупреди на опасност од патување со Galaxy Note 7 и ги замоли нејзините сопственици да го чуваат во текот на целото патување. Оваа недела сè се смени и сега е можно да се патува со новиот терминал Самсунг, иако според моето искуство ви велам дека екипажот го менува лицето секој пат кога ќе види некој од овие терминали во рацете на патникот.

Дали мислите дека се соочуваме со крај на проблемите со Galaxy Note 7?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Јован dijo

    Тоа не е точно ... .. Летам денес со Germanерманвингс и е забрането со тој модел.