Алкател А5 ЛЕР, уред покриен со ЛЕД светла

Алкател продолжува да блеска на светскиот мобилен конгрес оваа година, и овој повеќе од кој било. Тој предложи да се отворат усти со чудна екстраваганција што никого не остави рамнодушен. Да бидеме искрени и да кажеме дека тоа е нешто за што некогаш сме размислувале во некоја прилика, обложувањето на телефонот со ЛЕД-сијалички може да има curубопитни апликации. Добро Алкател донесе не многу конзервативно движење во средината на 2017 година, покривајќи уред со LED сијалици и преземање важен пресврт на пазарот заситен со алуминиумски тела и во четири основни бои. Да го разгледаме овој многу чуден уред.

Овој уред има 5,2-инчен преден панел со HD резолуција (720p). Сепак, неговиот основен хардвер не изгледа најрелевантен. Започнуваме со неговиот процесор за среден / низок опсег обезбеден од MediaTek, a MT6753 придружено со прилично фер RAM меморија, 2GB RAM меморија што ќе им овозможи на основите, без важничене. За внатрешно складирање ќе имаме 16 GB меморија, придружена со читач на картички microSD.

Што се однесува до камерите, трепкајте и назад и напред, и сензор 5MP за предната камера и 8MP за задната камераДруг аспект што може да се подобри, во основа се соочуваме со ефтин, низок уред.

Но, неговиот најрелевантен аспект е задниот панел составен од LED сијалици, нешто што несомнено може значително да ја намали автономијата на уредот. Дефинитивно, ништо премногу светло надвор од theубопитноста што можеме да видиме како сјае овој уред. Додека светилките се исклучени, ќе се покаже прилично основна и незабележителна црна боја. Тие исто така не дадоа конкретни информации за цената, иако имајќи го предвид фактот дека процесорот и RAM меморијата се прилично фер, не сметаме дека тоа оди премногу над цената.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.