Alcatel PLUS, 2-во-1 уред со карактеристики на Windows и LTE

Алкател продолжува да се бори да добие основа на скоро сите пазари, всушност откриваме дека тие го искористија Светскиот мобилен конгрес за презентирање уреди со многу различни карактеристики и за сите корисници. Пример е овој таблет-компјутер со кој има намера да добие добра основа на најексплозивниот пазар во последните неколку години. И тоа е дека додека продажбата на компјутери и продажбата на таблетите не престануваат да паѓаат, кабриолетот се крева како пена, уред кој не е ниту едно, ниту друго, но има разновидност на обете. Ајде да ги разгледаме карактеристиките на овој нов уред.

Неговиот главен адут е опсегот на LTE, точно, сепак тие одлучија да го спроведат на начин што не сме го виделе до сега (што го паметиме), а тоа е дека нема слот во телото на таблетот да ја вметнеме СИМ-картичката, наместо тоа, тастатурата е таа што ќе дејствува како мобилен модем за податоци. Алтернатива која доколку работи правилно може малку да го револуционизира пазаротИли, па дури и да бидат имитирани од бројни компании кои ќе заштедат простор во уредите и ќе го искористат тоа за да ги подобрат карактеристиките на хардверот.

Овој 2-во-1 има 12-инчен екран со FullHD резолуција (1920 × 1080) повеќе од доволно, придружуван од Интел Celeron N3350 Не е најмоќниот на пазарот, но ќе се почитува автономијата. Од друга страна, 4 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија придружена со 6.900 mAh со батерија, тие ни ветуваат уред што би можел да снабдува кој било компјутер или таблет, ако сме вообичаени за потрошувачката на содржина и малку дадени за да ја создадеме. Овој 2-во-1 ќе дојде со Виндоус 10 во својата основна опција, а Алкател сè уште не виде дека е соодветно да ни ја даде цената на лансирањето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.