MyKronoz ZeTime е мешавина помеѓу паметен часовник и аналоген часовник

Паметните часовници ќе ја имаат својата втора младост оваа 2017 година, многу компании, и технолошки и класични часовници, ја користат можноста да лансираат нови модели со намера да го катапултираат Android Wear 2.0, многу способен систем во многу области. Овој часовник доаѓа да ги разбие сите наши шеми, не само што е паметен часовник со екран на допир, ниту пак е аналоген часовник, всушност, и двете се. Да го погледнеме овој необичен часовник што може да го привлече вниманието на најчистите, истовремено дека ќе ги зачуди loversубителите на технологијата, во еднакви делови.

Шлаг ја става дупката точно во центарот на екранот, тука ќе се наоѓаат иглите. Сепак, уште еден многу привлечен аспект е токму тоа што иглите ќе траат до 30 дена при движење. Се разбира, ќе мора да заборавиме на најпаметните карактеристики на уредот. Curубопитно е да се види како ги имплементирале класичните игли во необичен кружен екран, со неговиот фантастичен дизајн.

Овој часовник е компатибилен со кој било уред со Android пред 4.3 Jelly Bean, како и на кој било iPhone над iOS 8 (вклучено). Како би можело да биде поинаку, најмоќната верзија на Bluetooth, 4.1 BLE, е онаа што е вклучена под таа необична шасија.

Овој часовник, сепак, сè уште не е достапен на заедничкиот пазар. Всушност лаги активни во кампања за финансирање толпа, иако имајќи предвид колку е впечатливо, тоа далеку ќе го надмине секое барање. На овој начин, хибридниот часовник може да биде дел од вашиот зглоб. Друга чудна поента е дека ремените се универзални, односно можете да ставите какви било ремени исто како и со традиционален часовник. Да, нема претерано технички можности, како што може да се очекува.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.