Анализа на владеењето на анархијата

Владее анархијата е достапен во јапонските земји од јули минатата година, пред А. Сега дека не знаеше дали да се осмели да го покрене овој необичен предлог на Игри со платина што го спасува класичниот кавгаџија за да го донесе во ерата на видео игрите во кои доминираат стрелачки и спортски игри.

Се слушнаа гласовите на корисниците и, конечно, Сега ни донесе Владее анархијата дури и по намалена цена. Прашањето е, имаат момчињата на Игри со платина Или, тоа е само производ погоден за носталгичните луѓе од овој заборавен жанр?

Историјата на Владее анархијата Тоа е многу основно, би рекле дека е дури и тривијално: секој има сметки да се прилагоди со одреден карактер и оваа мотивација е единствената и неопходна за ослободување на хаосот на мајсторите на студијата одговорни за следната Подигнување на метална опрема. Така, можеме да го започнеме режимот на кампања со избор помеѓу два знака, меѓу кои е вклучен Jackек Кајман, насилниот протагонист на дивјакот Луд свет став Wii. Овој режим не е особено долг и може да биде нешто досаден со оглед на тоа колку може да биде повторлива механиката за играње на програмата. Можеме да отклучиме нови ликови и мисии, главни и споредни, но и покрај тоа, искуството може да изгледа кратко.

Подлога под рака, ја сфаќаме едноставноста на контролите, кои не располагаат со дури и долги или сложени комбинации на копчиња од други референци, како што се истите Bayonetta на сопствените Игри со платина. Така, имаме напади со различен интензитет, можеме дури и да употребиме огнено оружје или да ги завршиме непријателите со разорните напади на оружјето за убиство. И покрај фактот дека играта може да има дваесетина карактери кои можат да се изберат - око, Bayonetta дали е тоа DL или е достапно само во специјалното издание на играта - сите се контролираат на ист начин, но со некои нијанси при извршувањето на нивните движења, се разбира.

Основниот столб на програмата е, без сомнение, режимот за мултиплеер, кој содржи повеќе од десетина модалитети кои се движат од типично бесплатно за сите до чудна футуристичка рагби конкуренција што ги оштетува колоните. Владее анархијата Тој е способен да става до 16 играчи на екранот истовремено без да трепне дури и во режим на Интернет, но за жал, таквиот број играчи резултира во премногу хаотични игри поради големината на арените каде се соочуваме. Исто така, треба да се стави до знаење дека во сите модалитети на соработка може да се ужива само преку Интернет, бидејќи локалниот мултиплеер е резервиран за игри против ботови, па ако сте соло играч, можеби Владее анархијата не е најпрепорачаната опција за вас.

Графички, играта е застарена, тоа е очигледно уште од првиот момент, бидејќи квалитетот на текстурирањето е концизен, некои сценарија се ретки во содржина и наоѓаме други технички дефекти, како што е впечатливо пукање, покрај дизајнот на карактерот, со некое моделирање малку едноставно. Шпанското синхронизација е со повеќе од прифатлив квалитет, иако саундтракот можеби не е по вкус на оние кои не уживаат во рапот, бидејќи тоа е доминантен стил на музика во Владее анархија.

Овој најнов сет на Игри со платина Тоа беше многу ризичен облог. Секако е жанр во тапа и далеку, во секој поглед, од другите дела во студиото, како на пр Bayonetta. Тесен технички дел, кратка кампања и едноставна, но повторувачка игра, се обидуваат да нè натераат да размислиме за прилагодување на квалитетот на цената, бидејќи играта е објавена во економски опсег. Јас би им ја препорачал играта само на loversубителите на оваа стара формула и ако имате намера да ја исцедите на Интернет заедно со други колеги, ако не и да бидете толку блиски Подигнување на метална опрема или дури и други игри од сличен стил - иако не се од ист жанр -, би било поумно да се размислува за други опции.

ЗАВРШНА ЗАБЕЛЕШКА ЗА МУНДИВИДЕОГЕУГОС: 5


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.