Android Nougat 7.0 пристигнува за Nexus почнувајќи од денес

нугат-андроид

Да, ова е веста со која завршуваме денес и тоа е дека новата верзија на Android Nougat 7.0 веќе започнува со проширување преку терминалите Nexus, поточно ќе биде достапна за Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 6, Nexus Player, Nexus 9 и Pixel C. Значи, ако имате еден од овие уреди со потпис, веќе можете да бидете внимателни бидејќи ажурирањето ќе дојде на вашиот Nexus наскоро. Ако, пак, сте од оние кои сè уште имаат Nexus 5 или Nexus 7, веќе треба да знаете дека новата верзија на Android официјално нема да пристигне, но секогаш можете да завршите со инсталирање на еден или друг начин.Google веќе официјално ја има новата верзија на маса и лансирањето на Android 7.0 Nougat пристигна според распоредот по неколку месеци бета верзии во кои видовме до 5 верзии пред лансирањето на официјалната верзија. Во врска со вестите, не е потребно да се повторува многу што е веќе објаснето, но очигледно е подобрувањето во потрошувачка на батерија, подобрувања во мултитаскинг или дури и воведување на 72 нови емотикони, може да биде мал дел од извонредните подобрувања на оваа нова верзија.

Во секој случај, на веб-страницата на Google ќе ги најдете сите информации за Андроид 7.0 Нугат добро објаснето со сите детали за оваа нова верзија. Очекуваме дека ова ажурирање ќе пристигне постепено кај уредите, па не сме сигурни дали по нејзиното официјално лансирање ќе ја имате верзијата достапна преку ОТА во вашиот терминал, затоа бидете малку повеќе трпеливи дека верзијата е официјално лансирана и не треба одвојте време да дојдам до вас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.