5 Апликации со кои ќе ги контролирате вашите трошоци или приход

Лични финансии

Паметните телефони ни обезбедија огромна количина на можности кои не само што се сведени на можност за повикување и испраќање пораки, туку исто така ни овозможуваат пристап до социјалните мрежи, проверка на нашите е-пошта или уживање во огромните можности на апликациите за размена на пораки. Покрај тоа и благодарение на различни апликации, исто така е можно да се одржи исцрпната контрола врз нашите финансии.

Со огромен број достапни апликации на Google Play поврзани со лични финансии, можеме да ги држиме трошоците под контрола, брзо да ги консултираме нашите приходи и да планираме секој ден, недела или месец во однос на парите.

Како што знаеме дека сакате да ги држите под контрола сите ваши пари, денес сакаме да ви понудиме 5 апликации со кои можете да го направите тоа без никаков проблем. и тоа на едноставен начин без премногу компликации.

Финтоник

Финтоник

Нашата прва препорака е Финтоник и можеби е најдобро познато, благодарение на неговите различни рекламни кампањи и, исто така, скоро сигурно и најдобрите од апликациите од овој тип што се достапни во моментов.

Благодарение на Fintonic Beе можеме да имаме скоро целосна контрола врз нашите трошоци и приходи, исто така да бидеме поврзани со нашите банкарски сметки за да ги знаеме во моментот и детално за сите движења што може да се појави во нив. За повеќето недоверливи, овој процес на поврзување се одвива на сосема безбеден начин и без каков било вид проблем за корисникот.

Една од најголемите предности на оваа апликација е нејзината едноставност и можноста визуелно да се видат скоро сите податоци преку графикони и дијаграми. Покрај тоа, тоа исто така ни овозможува да ја прегледаме прогнозата на трошоците, што ни овозможува да знаеме дали приходот што ќе го имаме ќе биде доволен за да го достигнеме крајот на месецот.

Финтоник

Тој е достапен, бесплатно, и за iOS уреди и за уреди со Android што секако е голема предност. Покрај тоа, ние исто така можеме да ја користиме десктоп верзијата од кој било веб прелистувач.

Fintonic: Вашата сметка и картичка (врска со AppStore)
Fintonic: Вашата сметка и картичкаслободен

MyValue

MyValue

MyValue е уште една од оние апликации за контрола на личните финансии што успеа да добие основа во мобилните уреди на многу корисници. Достапно за Android и iOS, тоа ни овозможува да ги контролираме сите наши трошоци и приходи на многу безбеден начин. Одговорните за апликацијата обично се фалат дека се побезбедни од која било банка.

На брз и лесен начин можеме да откриеме сè што се случува во нашиот џеб и што можеме категоризираат, разбираат и контролираат нашите финансии. Покрај тоа, можеме да го спроведеме на многу визуелен начин и без никакви тешкотии.

Како и многу други апликации од овој тип, тоа исто така ни овозможува да поставиме цели на приходите и трошоците и исто така ни нуди предвидувања за сè што има врска со нашите пари.

На крај, важно е да се истакне дека тие имаат поддршка од Министерството за економија и конкурентност, што им помогна многу да се подобрат од 2010 година, кога ја добија споменатата поддршка.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
MyValue
MyValue
цена: слободен

Мои финансии

Моите финансии е уште една од апликациите што сакаме да ги предложиме денес и што е исто така доста добро позната. Како и повеќето од овој тип, тоа ќе ни овозможи да ги контролираме финансиите многу лесно и ефикасно.

За разлика од другите, оваа апликација Тоа ќе ни овозможи да креираме персонализирана книга со сметки во голема мера и тоа многу потсетува на тоа кога сме воделе сметководство во познатата книга со сметки. Може исто така да се синхронизира со неколку апликации, како што е Google Calendar и што ќе ни овозможи, на пример, да прегледаме трошок што чека на календарот.

Мои финансии

Оваа апликација може да се преземе бесплатно од официјалната продавница за апликации на Google или што е истото од Google Play. За оние на кои им треба поголем број можности, достапна е и Pro верзија. За жал, во моментов не е достапна за другите платформи.

MoneyControl

Контрола на пари

Ако ви треба апликација за контрола на вашите обврзници и што можете да ја користите на кој било уред што можете да го замислите, Контрола на пари Треба да биде ваш избор и покрај тоа што ќе ви понуди голем број опции е достапна за iOS, OS X, Android, PC-Windows, Windows Phone и Windows 8.

Друга голема предност е тоа што за разлика од другите апликации, што ги видовме во овој напис, како што е Fintonic не треба да ја вгнездува нашата банкарска сметка, што е несомнено една од работите што најмногу го враќа секој корисник на овие апликации назад., Поради страв дека може да извршат каква било несакана операција со наши пари.

Од Moneycontrol можеме да го кажеме тоа Тоа е најблиску до водењето на сметководството во книга за мачки и приходи, но на поедноставен и пред се визуелен начин.

Ако не сакате да го комплицирате вашиот живот и секогаш да се грижите за вашата безбедност или за вашите лични податоци, оваа апликација треба да биде ваш избор без сомнение. Како и обично, може да се преземе бесплатно, иако има втора платена верзија и со поголем број опции и функции.

Трошоци и приходи на MoneyControl (врска со AppStore)
Трошоци и приходи на MoneyControlслободен

Повеќе информации и преземање ТУКА.

Дневни трошоци

Ако барате едноставност за да ги ажурирате вашите лични финансии, ние исто така имаме совршена примена. Дневните трошоци ќе ви овозможат да ги организирате вашите трошоци и приходи, регистрирајќи го датумот на секој брзо и лесно и без премногу функции што на долг рок ќе завршиме да користиме многу малку.

Секојпат кога сакаме можеме да добиеме вкупни вредности за еден ден, една недела, еден месец или за периодот што сакаме да го консултираме. Покрај тоа, една од најголемите предности е што е достапна на неколку јазици (шпански, англиски, португалски, германски, француски, руски, кинески, италијански, украински, индонезиски.) Или дека можеме да поставиме графичка контрола на работната површина на нашиот Андроид уред од Треба внимателно да ги следиме нашите финансии.

Дневни трошоци

Во моментот така е достапна само бесплатно за уреди со оперативен систем Андроид.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Мигел Наваро dijo

    Користам Fintonic со месеци и се претплаќам: најдобро е. Сите сметки и картички со еден клик, предупредувања за какво било движење, класификација и предвидување на трошоците, совети за заштеда ... Не трошам уште една минута во составувањето сметки и бројките секогаш ме балансираат. Најдоброто нешто што со толку многу контрола и организација не трошам ниту денар и најчесто го добивам буџетот за она што навистина го сакам. Препорачано 100%.