Аудио-Техника ATH-CK3TW, најдобар квалитет? [Преглед]

Божиќната кампања се ближи, а годишната лавина што ја правиме за анализа се приближува за да можете да одлучите на најдобар начин за подароците што сакате да им ги дадете на другите или да ги направите сами. Во овој случај ние ви донесуваме за прв пат производ од Аудио-техника, реномирана марка во звучни производи.

Ги тестиравме слушалките Audio-Technica ATH-CK3TW TrueWireless, производ со висок квалитет на звук и перформанси на висина од најдобрите. Откријте со нас во многу детали овие ATH-CK3TW и ако навистина го нудат тој Hi-Fi звук што толку многу го сакаат корисниците на оваа престижна марка.

Како и секогаш, сакаме да ве потсетиме дека на врвот ви оставивме видео од нашиот канал на YouTube каде што ќе можете да го цените unboxing на производот за целата содржина на неговата кутија, како и детални слики и сеопфатни тестови на истиот.

Може да ја искористите можноста да се претплатите на нашиот канал на YouTube и да ни оставите лајк доколку ви се допадне видео-анализата на Аудио-Техника ATH-CK3TW И така, ќе ни помогнете да продолжиме да растеме и да продолжуваме да ви ги носиме најдобрите производи од сите видови во Актуелидад гаџет, со најискрени критики. Дали ги сакавте Купете ги по најдобра цена> Не се пронајдени производи

Дизајн: Полу задебелено

Овие слушалки од Аудио-техника Тие имаат дизајн што главно го привлекува нашето внимание поради издолжената „слушалка“, но ова има причина, правилно да се вметне во нашето уво за да се создаде најголема сензација на пасивно откажување на бучавата, а според нашите тестови идејата е точен и го произведува посакуваниот ефект.

Овие слушалки се направени од пластика, како што се очекуваше, и така тие добиваат Водоотпорна сертификација IPX2 што ќе ни овозможи да спортуваме со нив без страв од оштетување на нивните компоненти.

 • Имаме до 8 влошки за прилагодување на слушалките.

Од своја страна, овие слушалки ќе можеме да ги набавиме во две нијанси, бела и црна по желба на корисникот. Малку ризично во овој аспект, формирајќи рамен дел каде што ќе бидат лоцирани контролите на допир за кои ќе зборуваме подоцна. 

Време е да зборуваме за полето, за мене најнегативната точка. Можеби е претерано голем, иако земаме предвид дека има USB-C приклучок од едната страна, но нема LED диоди што укажуваат на автономија, туку само ЛЕР за полнење. Истото се случува со неговата големина, има голема батерија, но неговата вкупна големина е јасно поголема од нејзините конкуренти, како што се AirPods или FreeBuds Pro.

Технички можности, Hi-Fi по знаме

Овие TrueWireless слушалки имаат 5,8 mm трансдуцер, со што нуди одговор во фреквенција од 20 до 20.000 98 Hz и чувствителност од XNUMX db / MW, нешто над другите конкурентни производи. Ние го заокружуваме производот со a 16 Ом дрскост, така што технички се соочуваме со волк во овчо облека.

Имаме микрофон за слушалки од тип SMEM, ова има чувствителност од 38 dB (1V / Pa на 1 kHz), Theе зборуваме за резултатот од ова подоцна во генеричките тестови, исто така запомнете дека во видеото имаме детален тест на микрофоните со снимање.

 • Не се пронајдени производи

За комуникација со предавателот на звук имаме Bluetooth 5.0 со приближен опсег од 10m. Во овој дел пронајдовме производ во рамките на очекуваното во опсегот Bluetooth и без загуби во врската, бидејќи тие очигледно се поврзуваат автоматски.

Од друга страна, мора да запомниме дека левата слушалка не може да се користи одделно, тоа е поврзано со безжичен мост со десниот слушал, наречен „Господар“ и кој е задолжен за поврзување со уредот за испраќање преку Bluetooth 5.0, точка што треба да ја разгледам и технологија што ме изненадува што продолжуваат да ја користат.

Детално работење

Овие аудио-техника Не се пронајдени производиТие го имаат она што фирмата го нарекува „авто-напојување“, што не е ништо друго освен класичното автоматско поврзување со спарените уреди Bluetooth 5.0 Ова значи дека штом ќе ги ставиме во нашите уши тие веќе ќе бидат синхронизирани.

Во овој случај, фирмата се обложи на сите стандарди на Qualcomm, прво со aptX кодек толку популарен и способен да произведува HiFi звук безжично, што го потврдивме преку Tidal и нашиот Huawei P40 Pro. Сепак, уредот понуди многу висок квалитет и тешко се разликува во iPhone 12 Pro.

Истото се случува со Qualcomm TrueWireless стерео плус за да се минимизира заостанувањето при репродукција на видео, или CVC на Qualcomm што го анализира и подобрува звукот на повиците земајќи го во предвид она што го снима преку секаденасочниот микрофон за кој зборувавме претходно.

Квалитет на звук, автономија и искуство

Започнуваме со најважната работа, квалитетот на звукот:

 • Ниски фреквенции: Тие се прилично присутни, иако многу се шират на високи фреквенции и во Рок
 • Средни фреквенции: Гласовите се издвојуваат премногу за мојот вкус, особено навикнати на повеќе комерцијални слушалки. Тој е еден од широк асортиман и инструментите се разликуваат многу добро, но мора да бидете lубител на овој вид на производи за да го цените со добар Боемска рафсодија, Јас лично уживав во нив.
 • Високи фреквенции: Тие се доста добро избалансирани, високите гласови се прилично присутни, без крцкање.

Едвај најдов скршен или валкан звук, што е вистинско достигнување имајќи предвид дека се соочуваме со TWS слушалки преку Bluetooth.

Крајна линија: Аудио-техника ATH-CK3TW Тие нудат спектакуларна јасност во сите нивни волумени, без да бидат особено истакнати при големи јачини на звукот, токму поради чистотата на нивниот звук.

Сега одиме директно на автономија, брендот ветува 6 часа автономија на слушалките и 24 часа повеќе со кутијата за полнење, нешто што е скоро целосно исполнето, околу 26 часа успеавме да го отстраниме во вообичаена употреба. Цените ќе ви одземат нешто повеќе од еден час вкупно.

Случајот, Докажано е дека е удобен и ефикасен и покрај големината, има прилично моќен магнетски систем, ни помага да ги поставиме слушалките на место без никакви компликации и се покажа како отпорен на нашите тестови.

Овие дефинитивно можете да ги набавите Не се пронајдени производи и нејзината официјална веб-страница (ЛИНК). 

ATH-CK3TW
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
99,99
 • 80%

 • ATH-CK3TW
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 65%
 • Квалитет на аудио
  Уредник: 90%
 • Автономија
  Уредник: 85%
 • Conectividad
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Лесно поставување
 • Добра автономија
 • Брутален квалитет и јасност на звукот
 • Многу компетентна цена

Contras

 • Може да паднеш
 • Кутијата е преголема
 • Без да ризикувате во дизајнот
 

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)