AUKEY претставува пет паметни полначи за мобилен и лаптоп

AUKEY

AUKEY е една од најпознатите брендови во сегментот на батерии или полначи. Тие имаат широк спектар на полначи, дизајнирани да бидат поефикасни и да ги полнат нашите уреди на најудобен можен начин. Компанијата сега претставува нова палета на паметни полначи, кои се наменети да се користат со мобилен или лаптоп.

Вкупно пет нови полначи се вклучени во оваа палета на AUKEY. Сите тие користете ја технологијата за динамичко откривање. Благодарение на тоа, тој се открива кога има поврзан уред или кога има два, што овозможува напојување на полначот да се дели меѓу нив. Така се добива поефикасно полнење.

Мрежен полнач AUKEY USB C со динамички детектор

AUKEY-PD-01

 

Првиот модел е brandиден полнач за оваа марка, што овозможува оптоварување од 30W. Е се користи со компатибилни телефони или лаптопи. Овој полнач има со стандарден USB и Power Delivery 3.0 излез за полнење USB-C и USB уреди. Покрај тоа, можеме да ги користиме двете порти истовремено, дозволувајќи дури и во овој случај уредот да е наполнет со моќност од 18W.

Благодарение на тоа, можно е да уживате во брзо и ефикасно полнење. Покрај тоа, тој е компатибилен со огромен избор на мобилни телефони на пазарот. Овој полнач за AUKEY е тенок, лесен и компактен полнач, што можеме да го користиме дома, но и да го носиме со нас на одмор во секое време. Лесен за транспорт

Овој полнач AUKEY може да биде купувајте по цена од 30,99 евра на Амазон, Не се пронајдени производи.

AUKEY USB C полнач со испорака на напојување 3.0 & динамички детектор

AUKEY-PA-02

 

Вториот полнач е сличен на претходниот модел. Во овој случај има две порти USB-C, што ќе ни овозможи полнење на сите видови уреди, како што се телефони. Друга предност е што е компатибилен со огромна палета телефони, од модели со Android до модели на iPhone. Овој конкретен полнач ни дава моќност од 36W.

Благодарение на истото можеме да наполниме два уреди истовремено, што ќе ја направи моќноста 18W во овој случај. Сè уште е одлична опција за полнење на уред многу брзо. Покрај тоа, бидејќи е мал и тежи малку, секогаш можеме да го понесеме со нас, без разлика дали да работиме или да патуваме. Многу удобно во овој поглед.

Овој модел на новата палета на полначи AUKEY, можеме Не се пронајдени производи.

AUKEY USB C полнач 60W

AUKEY-PA-D3

 

Третиот полнач во оваа нова гама од AUKEY е моќен USB полнач. Доаѓа со стандарден излез USB и испорака на напојување 3.0 и е дизајниран за полнење USB-C и USB уреди на ефикасен начин. Со овој полнач можеме да добиеме полнење од 60W, што може да се користи во USB-C приклучокот постојано. Во случај да сакаме да наполниме два уреди истовремено, можеме да го искористиме 45W испорака на енергија кога ги користите двете порти истовремено.

Тоа е компактен, лесен и многу лесен за употреба модел, како што гледаме во овој опсег на компанијата. Тоа овозможува секогаш да се носи каде сакаме со нас. Исто така, овој полнач Има приклучок за преклопување што му дава поголема корисност и преносливост. Корисно е за полнење дома, во канцеларија или во движење.

Можеме да го купиме сега на Амазон, Не се пронајдени производи, по цена од 49,99 евра.

AUKEY USB C полнач со GAN

AUKEY-PA-D4

 

Четвртиот полнач во овој опсег на AUKEY се издвојува за употреба la напредна технологија GaN. Оваа технологија е она што овозможува да се добие многу брзо полнење. Значи може да се користи со многу модели како на пр MacBook Pro, iPhone XS, XS Max, XR, Nintendo Switch или други уреди компатибилни со USB-C.

Овој полнач ни овозможува пристап до ова навистина брзо полнење, со 60W моќност, но без поголема големина. Во секое време одржува многу компактен дизајн. Може да го носите со себе насекаде, во ранец, торба или куфер. Покрај тоа, тој е дизајниран на начин што ги спречува уредите да извлекуваат премногу струја или да спречат нивно прегревање при полнење.

Неговата цена е обично цена од 42,99 евра. Иако привремено може да се купи на Амазон за само 34,99 евра, Не се пронајдени производи.

AUKEY USB C полнач 60W

AUKEY-PA-D5

Овој петти полнач е можеби тој врвен модел во овој опсег од AUKEY. Станува збор за полнач кој има моќност од 60W, а исто така има и две USB-C порти. Значи, можеме да полниме два компатибилни уреди истовремено, без разлика дали се работи за телефони или лаптопи. Големата предност што ни ја дава е тоа што можеме да полниме лаптоп и телефон истовремено, но без ниту да влијаеме или да се полниме побавно.

Компактен дизајн што гледаме во овој опсег, сè уште е присутен во него. Значи, тој е претставен како одлична опција кога одите на патување со него. Лесен, мал по големина и моќен. Покрај тоа што е многу безбеден, избегнувајте прегревање или вишок струја.

Овој полнач е достапен по цена од 59,99 евра на Амазон, Не се пронајдени производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.