Вака изгледа Huawei P20, првиот паметен телефон со 3 камери

Huawei не сакаше да му украде значајност на Samsung во минатото MWC, нешто што на почетокот може да се смета за бесмислен потег, бидејќи MWC е најголемата изложба на светот во светот на телефонијата и многумина се корисници кои Тие се засноваат на она што беше презентирано на овој настан за да ги обноват своите паметни телефони.

Минатата година Самсунг беше принуден да го помине овој натпревар, оттогаш да ги претстави S8 и S8 + Сакав проблемот со батеријата да не биде друг проблем за компанијата како што беше Note 7, претставувајќи го својот терминал на независен настан во Newујорк. Huawei се одбележа од овој настан за да го привлече максималното внимание на печатот и на тој начин да не остане незабележан бидејќи имаше впечаток дека тоа ќе се случи на MWC.

Следниот 27 март е датумот избран од азиската фирма за официјално да го претстави својот нов предводник во Париз, Huawei P20, чиј терминал се шпекулираше дека може да биде првиот паметен телефон со 3 камери. Најновите слики што протекоа потврдуваат дека следниот предводник на Huawei ќе има 3 камери одзади, со што се потпираат на различните слики што протекоа досега.

Овие слики исто така ја потврдуваат манијата на многу производители на Android во копирајте, без причина, изрез на iPhone X, хоби што во минатото MWC го гледавме на повеќе од дваесет терминали. Huawei е на доволно високо ниво за да не мора да биде принуден да копира заради копирање на Apple, исто како ASUS, но се чини дека сè што прави Apple е тоа што треба да се направи. Барем, секогаш ќе го имаме Самсунг како единствен производител што не избра да ги копира момците од Купертино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)