Valve, HP и Microsoft ги здружуваат силите за лансирање на нивните VR очила

VR очила

Во моментов многумина од нас би сакале да имаат некое од овие очила за виртуелна или проширена реалност за да ја направат оваа затворска казна поподнослива, но не секој има очила од овој тип. Па, оние што немаат очила за виртуелна реалност (VR) дома сега, можат да имаат среќа бидејќи Valve, која е една од најголемите платформи за игри што постојат, HP и Microsoft се обединети во проект за уредот VR, што може да биде интересно имајќи предвид дека тие ќе бидат ослободени во исто време како и еден од Најочекувани VR игри на Valve: Полуживот: Аликс.

Нема многу детали за тоа како ќе бидат овие нови очила што ќе пристигнат со допир на Valve и HP со соработка на Microsoft, но тие посочуваат начини да се земе предвид дека ова ќе биде втора генерација на HP Reverb VR Pro Edition. Проблемот како и секогаш кај овој тип на уреди е обично негов малопродажна ценаКако и кај HTC Vive, Oculus Quest или слични модели, VR очилата од овој тип обично се прилично скапи, иако е точно дека виртуелната реалност со нив не е иста како и со типичните очила што ги ставате на паметниот телефон внатре ...

Се надеваме дека оваа најава за новите очила им нуди на корисниците уште една точка во однос на претходниот модел и исто како што ќе постигнат повисок квалитет во сè, скоро сме убедени дека и нивната цена ќе биде поголема од сегашниот модел што е над 600 долари. Ова е несомнено главниот проблем со овој вид на очила за виртуелна реалност, цените денес се сепак донекаде високи и во овие случаи мора да додадеме и добра машина (компјутер) за да можат да работат совршено, што го прави производот малку поскап иако тие се супер забавни да нè забавуваат. Да видиме какво име им ставија на овие нови очила, која цена и кога ќе ги пуштат во продажба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->