Вештачката интелигенција на Microsoft постигнува совршенство кај популарниот Pac-Man

Pac-Man

"Госпоѓица. Pac-Man “ е една од најпопуларните игри во историјата и која сите или скоро сите сме ја играле во одреден момент од животот. Популарната игра се враќа во вестите во последните денови бидејќи благодарение на Вештачка интелигенција на Мајкрософт е постигнато нешто што досега не го имаше постигнато ниедно човечко суштество.

Зборуваме за добивање на совршен резултат во оваа игра, нешто што досега не го имаше постигнато ниту еден од стотиците илјади зависници од оваа игра. Вештачка интелигенција, позната на многумина како АИ ја постигна, без да се пофали со своето достигнување.

Постигнувањето е постигнато благодарение на тимот за учење Малууба, кој Мајкрософт го стекна минатиот јануари. Оттогаш тие постигнаа многу други важни достигнувања, но совршениот резултат постигнат во популарниот Pac-Man им дозволи да бидат на сите усни. За да го достигнат ова достигнување, тие поминаа низ единствена комбинација на учење со засилувања заедно со методот „подели и победи“.

Највисоката оценка постигната од човечко суштество во „Г-ѓа. Pac-Man ”беше 266.330. Несомнено е многу комплицирана игра поради тоа колку е непредвидлива, но како што можете да видите на видеото што ви го прикажуваме подолу за вештачката интелигенција на Microsoft, не било премногу тешко да се постигне совршенство.

Секако Мајкрософт не е првата компанија што постигнала нешто слично И, тоа е што Гугл веќе го постигна тоа ако ИА беше во можност да научат да играат ништо повеќе и ништо помалку од 49 игри на легендарниот Атари.

Дали се гледате себеси способни да ја надминете вештачката интелигенција на Мајкрософт и да постигнете совршенство во играта „Г-ѓа. Pac-Man ”?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)