Ние веќе го знаеме темниот режим на WhatsApp за Android

WhatsApp мрачен режим

Ние носиме скоро една година слушајќи разговори за темниот режим за WhatsApp, но овој не завршува да пристигнува. Ако сте од оние кои со нетрпение го очекуваат тоа, денес имаме добри вести за вас. Се чини дека крајното ажурирање на апликацијата за пораки е веднаш зад аголот. И овој пат да, конечно ќе имаме можност да го активираме очекуваниот мрачен режим.

Иако сеуште немаме официјален датум за неговото лансирање, како и обично. Можевме да видиме слики од Бета верзиите во кои позадините изгледаат прилагодени за употреба со мрачен режим. Нешто со опција "системски стандарден" ќе се активира автоматски кога го активиравме темниот режим во нашиот оперативен систем.

Темниот режим за WhatsApp се намалува

Ажурирањето на WhatsApp во кое ќе го најдеме мрачниот режим што ви го овозможува исто така естетска промена во апликацијата. Е најдеме ажуриран приказ и повеќе во согласност со ажурирањата на одличните апликации. Нијансите на менито WhatsApp почнуваат да имаат потопла и потемна боја. Така, промената во мрачен режим е помазна и подобро интегрирана во нашиот оперативен систем.

Дали темниот режим е толку лош? Вистината е дека размислувањето за оперативен систем или ажурирање на апликацијата чија „голема новина“ е темниот режим остава многу да се посакува. Иако мора да признаеме, особено откако пробавме други апликации, тоа заштедата на енергија постигната по употреба е извонредна. И тоа пред се во темни средини, читањето е многу поудобно и помалку штетни за очите.

WhatsApp мрачен режим

Се чини дека апликацијата ќе биде целосно подготвена, барем во однос на изгледот на интерфејсот и дизајнот прилагоден на темниот режим. Можевме дури и да знаеме дека позадините што ги имаме сега ќе останат, да, оптимизирани така што користењето на темниот режим да не бидат светли или досадни. Покрај спроведувањето на опцијата за така повторувам мрачен режим, тоа го знаеме ова нема да биде ограничено само да ја обои нашата апликација во црно најкористена. „Темниот режим“ се заснова на „ноќни сини“ тонови кои визуелно ќе ја направат промената на тонот многу помазна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.