Сега е официјално; Samsung Galaxy S8 ќе биде претставен на 29 март

Samsung

За неколку изданија на Светскиот мобилен конгрес, Самсунг беше еден од најголемите протагонисти, благодарение на официјалното претставување на новиот дежурен Галакси С. На овогодинешниот настан, јужнокорејскиот производител официјално не го претстави Галакси S8, но го потврди датумот на пристигнување на пазарот на неговиот нов предводник.

Beе биде следниот 29 март во 11 часот наутро и во Newујорк кога можеме да го запознаеме новиот Samsung Galaxy S8, што е потврдено во презентацијата на нивните нови уреди.

Малкумина беа оние кои се обложуваа затоа што можевме да го видиме новиот Samsung Galaxy S8 на овој MWC, но пред неколку минути таа можност целосно да исчезне кога Samsung го објави UNPACKED за месец март, на датум што веќе се појави во скоро сите гласини и протекување.

Сега само треба да почекаме и да продолжиме неколку дена знаејќи гласини за сите новости за Galaxy S8, и исто така сигурно добар број протекувања, во форма на слики или видеа што ќе ги видиме во наредните денови и недели.

Дали мислите дека Samsung успеа да ја постави официјалната презентација на Galaxy S8 за следниот 29 март, дистанцирајќи се од Светскиот мобилен конгрес?. Дајте ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.