Nokia 3310 веќе е успешен и резервациите ги надминуваат сите очекувања

Nokia

Веќе неколку дена може да се резервираат новите мобилни уреди на Нокиа во Европа, вклучително и на Nokia 3310, тоа враќање во минатото го спроведе финската компанија. Во моментов, на популарниот терминал недостасуваат официјални податоци ги надминува сите очекувања првично поставени.

Презентиран во рамките на Светскиот мобилен конгрес, оваа Nokia 3310 е мобилен уред без Android или iOS, но со суштината на старата Nokia и е натоварен со големи дози на носталгија. Исто така, може да стане совршен втор терминал што може да се користи во одредени прилики, на пример кога не сакаме да го носиме секојдневниот паметен телефон со нас.

Резервациите не мора да станат конечна продажба, но според британскиот дистрибутер Carphone Warehouse овие се многу високи, надминувајќи ги првичните очекувања. Неговиот цена од 49 евра Тоа е несомнено една од причините за големите резервации, а тоа е дека кој не сака да се врати во минатото трошејќи само неколку евра.

За сега се сеќаваме на тоа Можете да ја резервирате само оваа нова Nokia 3310, која ќе започне да се испраќа многу брзо, и тоа исто така за неколку дена ќе започне да стигнува и до други земји. Во тоа време ќе можеме да го потврдиме успехот на новиот мобилен уред Nokia, за кој се плашиме дека бара успех сличен на оној што го постигна, на пример, NES Classic Mini.

Дали веќе сте ја резервирале вашата Nokia 3310?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.