Samsung Galaxy Note 4, првите впечатоци во видеото

Утре Samsung Галакси Забелешка 4, фаблетот на компанијата што, генерација по генерација, ја консолидира својата позиција меѓу јавноста која бара нешто повеќе од голем екран од паметен телефон, барајќи други додадени вредности, како што се оние што ги дава С-Пен што го придружува ова мобилен.

Samsung Galaxy Note 4 ни е претставен со еден од најмоќните SoC во моментов на пазарот, Qualcomm кученце 805 четири-јадро на 2,7 Ghz. Ова заедно со 3 GB RAM меморија, го прави Galaxy Note 4 да покажува целосна флуентност дури и кога се обидуваме да го разбереме со помоќни апликации или искористувајќи ги неговите можности за повеќе задачи.

Samsung Галакси Забелешка 4

Ова е многу важно за да уживате во најдоброто корисничко искуство без да се фрустрирате, правејќи концептот на продуктивноста е подигнат на ново ниво никогаш не видел на паметен телефон.

Екранот на Samsung Galaxy Note 4 има дијагонала од 5,7 инчи и Quad HD резолуција (2560 x 1440 пиксели) обезбедени од неговиот панел Super AMOLED. Сетот ни нуди слики и видеа со неверојатна дефиниција, полни со живописни бои и без нарушување на аглите на гледање, аспект за кој се погрижија во оваа генерација на терминалот.

Samsung Галакси Забелешка 4

На естетско ниво, Samsung Galaxy Note 4 има a метална рамка иако неговиот главен производен материјал е сепак пластичен. На задната страна имаме прекривка со груба текстура која го фаворизира зафатот и овозможува чувство на диференцијација.

Токму во оваа област ја наоѓаме новата задна камера на 16 мегапиксели која, за прв пат, вклучува оптичка стабилизација стандард за да се избегне или минимизира ефектот „замаглување“ што се појавува на фотографии и видеа во лоши услови на осветлување. Подолу е LED блицот и сензорот за отчукување на срцето за да ги земеме нашите отчукувања на срцето во секое време и да ги запишеме во апликацијата S-Health.

Samsung Галакси Забелешка 4

Сите фотографии и видеа снимени со Samsung Galaxy Note 4 можат да бидат зачувани во неговата 32 GB внатрешна меморија, иако ако сакаме, имаме можност за вметнување на microSD картичка до 128 GB за да имаме неиградна бројка од 160 GB, нешто што ќе го ценат сите оние што сакаат да бидат придружувани на сите делови од нивните фотографии или музичка колекција.

Јасно е дека целиот овој хардвер мора да се напојува од батерија со голем капацитет и е така. Милимерите со големина од 153,5 x 78,6 x 8,5 му дозволија на Samsung да вметне батерија од 3.220 mAh така што автономијата не е проблем. При полнење на терминалот, ја имаме класичната порта microUSB иако системот за брзо полнење ќе помогне да се забрза овој процес за да биде подготвен за помалку време.

С-Пен, вистински протагонист на филозофијата на Галакси Ноут

S-Pen

До денес е незамисливо да се размислува за Galaxy Note без него паметен телефон + бином на С-Пен. Samsung го знае ова и затоа паметниот пенкало на компанијата е повторно протагонист во Galaxy Note 4.

Со ширењето на новите технологии, моќта на ракописот Се остава во позадина, ги губи оние сензации и чувства што често ги пренесуваме во нешто едноставно како што е пишувањето на „Те сакам“ на нота. Samsung сака да ја врати оваа филозофија на пишување со многу прецизно S-Pen што навистина нè тера да заборавиме дека пишуваме на екранот.

Samsung Галакси Забелешка 4

Доказ за тоа е дека дури Монтбланк се пријави за соработка со Самсунг И тој подготви свое пенкало со технологија С-Пен за оние кои сакаат да се обложат на компанија што произведува производи поврзани со пишување, часовници и други луксузни предмети за цел живот.

Цена и достапност

Samsung Галакси Забелешка 4

Како што веќе коментиравме на почетокот на објавата, Samsung Galaxy Note 4 утре го започнува своето патување во Шпанија. Цената означена од производителот е 749 евра И ќе биде достапен во црна, бела, розова или златна боја што привлекува големо внимание.

Сигурно, Samsung уште еднаш ќе го сруши сопствениот рекорд Со овој производ, благодарение на акцентот што го дадоа на понатамошно подобрување на производот отколку за сопствениците на претходниот модел, тој веќе беше кружен.

Повеќе информации - Samsung


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.