Божиќен водич за шопинг MundiVideo Games

Божиќен шопинг во светот

Оваа 2013 година, и покрај тоа што е година на генерациска промена на долготрајниот век Xbox 360 y PlayStation 3, добивме импресивен тек на игри со висок квалитет. Со Божиќ веќе присутен и да се толку привлечни датуми за семејни собири, од MundiVideogames Theseе дадеме низа препораки за идните превземања во овие напорни недели.

Goе ги надминеме сите тековни системи, од Xbox 360 a PlayStation 3, без да заборавиме на лаптопи, Wii У па дури и на нова генерација на конзоли кои се појавија на пазарот пред неколку недели во нашата земја. Значи, без дополнително разочарување, ве покануваме да го разгледате овој Божиќен водич за шопинг од MundiVideogames.

Да почнеме со Xbox One y PlayStation 4. Ако сакате да дознаете повеќе информации за овие нови конзоли, имате соодветни специјални пред-лансирање во оваа врска за машината на Microsoft и во овој за Сони. Што се однесува до тоа дали ќе се определиме за едната или за другата машина, сè уште е рано да се одлучи нешто, но, а приори, сегашните лансирања на Xbox One ни се поинтересни од оние на PlayStation 4 што се однесува до ексклузивците, иако мора да се земе предвид дека цената на Xbox One, во неговиот основен пакет, е за 100 евра поскап од оној на PlayStation 4, или за иста цена, ќе ја имавме конзолата Sony со двајца DualShock 4 y Килзон: Падот на сенките.

 

Xbox One

Xbox_Consle_Sensr_controllr_F_TransBG_RGB_2013

За новата конзола Мајкрософт Може да потенцираме до четири ексклузивни игри кои не се лоши опции за ослободување на конзолата. Forza Motorsport 5, дека иако тоа беше срамежливо напредување во франшизата, сепак е забавна тркачка игра со агресивна ВИ и некои добри ефекти на осветлување и удар, што се препорачува за fansубителите на брзината.

Другите наслови што би можеле да ги препорачаме како ексклузив на конзолата, ќе бидат Рајза, убиец инстинкт y Мртвото Рајзинг 3. Прво на сите е старомоден ритам, што значи кршење и убивање на сите деца на соседот кои имаат несреќа да го поминат нашиот пат. Се издвојува доста на техничко ниво, резултат на добрата рака Crytek, иако развојот е донекаде повторлив.

Во врска со рестартирање на убиец инстинкт, Ми остави одреден горчлив вкус во устата, иако секако, мора да се разјасни дека секогаш можеме да се определиме за бесплатната верзија на Еден круг И, ако сме задоволни, обидете се да го купите најевтиниот пакет со карактери. Играта е солидна, но недостасуваат повеќе карактери, режими на игра, па дури и детали, како што нема потези за милост, се занемарени.

Конечно, Мртвото Рајзинг 3 ја повторува механиката веќе видена во претходните, иако нивото на побарувачка на играта е значително намалено. Изненадува огромната количина на карактери што може да се видат на екранот истовремено, иако пукањето е прилично изразено и греши од не премногу инспирираната игра. Дури и со сè, ако сте fanубител на темата зомби, тоа може да биде аквизиција што треба да ја разгледате.

http://www.youtube.com/watch?v=DYXGRu23QMQ

 

PlayStation 4

Пак-PS4

Машината Сони има неколку први чекори, каде што можеме да нагласиме само два ексклузива: Кнак y Килзон: Падот на сенките. Што се однесува до првата, таа е прилично едноставна платформа каде напредуваме само со куршуми и избегнуваме пречки. Тоа сигурно не е троен А, но можеби, за најмалите во куќата, може да обезбеди часови забава. За Килзон: Падот на сенките, Тоа е камуфлиран рестартирање на сагата, во чиј заговор се позајмени некои референци за Студената војна и вклучува играње од двете страни. Неговиот графички дел се издвојува, можеби најдобриот од она што го имаме кај новата генерација, иако на кампањата и недостасуваат поживописни моменти. Се разбира, мултиплеерот привлекува многу луѓе.

 

PlayStation 3

ps3_super_slim

И покрај тоа што е тука и негов наследник, PlayStation 3 имаше прекрасна година. Најистакнатата игра, за многумина ГОТИ на оваа 2013 година, дури и една од најдобрите во генерацијата, е возвишената Последниот од нас. Работа на Лошо кучеТоа е уникатно искуство на конзолите: некои го нарекоа хорор за преживување, но навистина е игра за преживување каде што чудовиштата не се само смртоносни суштества што ја опфаќаат уништената Земја. Нејзината суровост и нејзината прекрасна графика се други од нејзините јаки страни: Последниот од нас Мора да се купи за loversубителите на овој авантуристички рез.

Gran Turismo 6 стана репер за симулација на брзина на конзолата Sony, и тоа го стори преку влезната врата: возила, кола, графика, реализам ... Иако против него има нереален систем на оштетување и навредливи микротрансакции. Без сомнение, игра што нема да ги остави ifferentубителите на брзината рамнодушни.

Постојат и други ексклузивни наслови за кои можеме да ги истакнеме PlayStation 3Надвор: Две души, најновиот предлог од quantic сон што го зема сведокот за играта на Силен дожд и става кинематографски дисплеј што нема да го најдете на друга конзола. Бог на военото вознесение не свети и не зачудува со срцепарателното величие на Бог на војната III, но сепак е забавна игра чија цена е намалена неколку недели. Се разбира, не можеме да заборавиме на тоа Не Куни, шарено дело изменето од Намко Бандаи и дека тоа е RPG што воодушеви многу гејмери; исто така треба да направите минимална препорака за да се победи  Змејската круна (исто така достапно во PS Вита) и убавото Кутре-играч, имагинативен и шарен платформер.

 

Xbox 360

microsoft_xbox_360

Што се однесува до Xbox 360, малку или скоро ништо не можеме да препорачаме како ексклузивно за оваа 2013 година, уште од конзолата на Мајкрософт е неколку години под јаремот на Kinect и нешто заборавено од оние на Редмонд. Најзабележителна и единствена за оваа година е Пренос на воени пресуди, четвртиот натпревар во сагата, кој овојпат го водеше Луѓето можат да летаат (Bulletstorm) и тоа се случи без болка и слава - немаше дури ни ограничено издание како што се случи во секоја од претходните Брзини-. Лесно е да се најде по ефтини цени, но не очекувајте многу од оваа Пресуда каде најголемиот шарм лежи во неговиот континуитет со повеќе играчи.

 

PC

антологија на стари свитоци

Како Божиќен подарок и за loversубителите на сагата, нема да успеете со компилацијата на Антологија на старешинските свитоци, достапно само во PC. Овој пакет вклучува богатство на содржина, со физички карти од легендарните земји на играта, како и сите рати на сагата, уште од првиот Старските свитоци до Skyrim, вклучувајќи експанзии. Можете подетално да ја разгледате содржината на Андологијата за стари свитоци на овој линк.

 

Wii У

Wii U-

Иако конзолата Нинтендо Го напуштаат многу третини, ексклузивните од Јапонија продолжуваат да прават разлика и практично се единствените што ги препорачуваме за овој Божиќ. Првиот од нив, без сомнение, ќе биде Супер Марио 3D светот, нова рата на платформата сага за водоводџија со мустаќи која продолжува да ја стиска класичната игра на сагата, не може да страда со текот на годините, како додаток на нови вештини, како што е Мачка Марио.

Би биле други наслови од кои не треба да ги тргнете очите Пикмин 3 -најновата рата на стратешката игра Мијамото Тоа е родено во Игра Коцка и тоа има корист од контролата на таблетите, забавата Lego City Undercover, Хантер на чудовиште 3 Ultimate веќе стана класика на конзола, Wii партија У е опција за оние кои сакаат да играат како семејство и веќе стегнале Нинтендоленд, и, конечно, HD преглед на Легендата за Зелда: Ветер Waker, како увертира на многу очекуваната ексклузива на Зелда Wii У.

 

МУЛТИ ПЛАТФОРМА

Подолу ќе имате достапна компилација од наслови што ја видоа светлината во 2013 година за различни системи и кои се, според нашите критериуми, најдоброто што можевме да го играме оваа година. Ние почнавме!

 

Tomb Raider

Tomb Raider

Почетоците на Лара Крофт не можеше да се погледнат на подобар начин. Јасно инспириран од Uncharted de Лошо куче, Tomb RaiderСепак, тој нуди подлабока игра и повеќе задачи што треба да се направат на островот каде што сме изгубени. Надградби за вештини на Лара, лов, наоѓање скриени предмети или надминување на гробници се некои од предлозите на жива игра која доживеа голем успех. Постои мала желба да се види продолжението на овие повторно измислени авантури на Лара Крофт. Запомнете дека играта ќе има верзија на годината, како и пристаниште за PS4 y Xbox One што ќе се најде во продажба во текот на месец јануари.

 

Grand Theft Auto V

gta-v-тревор

Оној што ги зачленува овие редови мораше да преземе возвишена вежба на трпеливост за да заврши GTA IVСепак, оваа бројка од петтата рата уживав од првата до последната минута. Тоа го покажува тоа Rockstar стави многу грижа и грижа за ова Grand Theft Auto V, правејќи го еден од најдобрите од ваков вид уште од тој револуционерен GTA III и една од најпрепорачаните купувања за овој Божиќ за оние кои уживаат да бидат надвор од законот - се разбира, буквално -.

 

DmC -Давол може да плаче-

DMC-DevilMayCry-2013-

И покрај негативните реакции на навивачите на ова рестартирање, мора да знаете како да ги оставите предрасудите на страна и да се обидете да го вкусите ова ДМЦ de Теорија на нинџа, што се покажа како еден од најсмешните ритами на 2013 година - лично, го ставам пред тоа Подигнување на метална опрема, прилично краток наслов. Впечатлива уметничка насока, поставки на искривување, солидна игра и моќен саундтрак се главните столбови на оваа игра. ДМЦ што можете да најдете во PlayStation 3, Xbox 360 y PC по многу добри цени.

Други наслови што можете да ги најдете на полиците ќе бидат следниве: BioShock Бескрајна, fps што не пренесува во имагинарен летечки град, од креаторите на BioShock оригинален; НБА 2K14 е задолжителен за loversубителите на кошарката - иако би ги препорачал само нивните верзии PS3 y Xbox 360- и можеби најдобрата спортска титула на годината, пред тоа ФИФА 14 и неколку чекори погоре ПЕС 2014; Rayman Legends продолжува со рестартирање на сагата на платформата и колку добри резултати дала со многу смешна игра и разнобојна постановка; Символот на убиството iv Станува квинтесенцијална пиратска авантура на генерацијата, иако играта на сагата е веќе многу хакирана, нешто што се забележува, веќе многу огорчено, во оваа шеста рата; Потреба за брзи ривали Може да биде добра опција за оние кои сакаат брзина со аркадни допири; Персона 4 Арена Тоа е прилично забавна борбена игра, иако им се препорачува само на fansубителите на сагата Персона; Бојното поле 4 предизвикува многу главоболки за она што многумина го сметаат за недовршен и неполиран производ, додека другата е воинствена алтернатива Call of Duty: Духови, многу континуирана игра и дека секако конзолите од новата генерација не стискаат ништо. За најмладите од куќата, можеме да препорачаме Skylanders SWAP сили (Компјутер, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii, Wii U, 3DS), Дизни бесконечност (Компјутер, PS3, Xbox 360, 3DS) и Scribblenauts Неограничен број (Компјутер, Wii U, 3DS)

 

Nintendo 3DS

3DS црвено

Најновиот лаптоп од Нинтендо имаше одлична 2013 година и доказ за ова е оваа низа одлични наслови за 3DS. Легендата на Зелда: врска меѓу световите е една од најдобрите игри на лаптопот без сомнение: инспирирана од митскиот Врска до минатото de SNES, играта предлага да истражуваме како никогаш порано Хируле со класичната игра на франшизата придружена со уникатни новини за оваа игра.

Ние исто така мора да ги истакнеме платформите Земјата од магаре Конг се враќа 3Д, инспириран од таа фантастична игра на Wii и глуми горилата на Нинтендо; Храбро стандардно како RPG способен да нè привлече во екраните на конзолата; Одг Х и Ј како непогрешливи класици и тоа е задолжително за fansубителите на Одг; Пожар Амблем будење е уште еден одличен RPG што се случи оваа година 3DS; огноотпорниот Професорот Лејтон со неговиот Наследството на Ашаланти тоа е безбеден облог; Y Луиџи е замок 2 е забавна и пријателска авантура со многу брат Марио во опседната куќа.

 

PlayStation Вита

Неговото заминување во Европа ќе биде на 22 февруари

Некои го обвинуваат лаптопот за Sony да нема доволно привлечен каталог, но ништо не би можело да биде подалеку од вистината. Оваа 2013 година конзолата има добиено неколку титули, а исто така и со лансирањето на PS4 и неговата компатибилност со неа за стриминг игра o втор екран, ќе го направи тоа поистакнато во наредните месеци.

Меѓу најистакнатите наслови на оваа 2013 година за PS Вита можеме да истакнеме Сончав, уникатна платформа што привлече голем број играчи благодарение на неговиот предлог и сцена што може да се игра, што е едно од ексклузивците на конзолата.

Уште една од најистакнатите и што предизвикува сензација кај младите е последната рата од Инвизимали, познат како Ла Алианза, и тоа ја повторува шемата за користење на камерата на конзолата за лов на најчудните животни кои ќе оживеат во виртуелната авантура на играта.

http://www.youtube.com/watch?v=sfyk89nmW1I

Конечно, за PS Вита Исто така, треба да посветите неколку редови на Лице 4 Златно -преглед на класиката PlayStation 2-, Змејската круна - победи многу старо училиште и исто така достапно на PS3 -, Sacrificeртвување на душата -РПГ игра со јапонско потекло што заслепи легија на играчи- и Килзоне платеник -Моќен fps што изгледа како скандал на конзолата-.

Овие беа наши Препораки за видео игри од 2013 година со кои се соочува овие Божиќ, се надеваме дека уживате во нив во друштво од вашите најблиски суштества, во среќа y просперитет, и, се разбира, секогаш ќе бидеме тука, во MundiVideogames, да ви ги пренесам вестите за ова одлично хоби.
Среќни празници на сите наши драги читатели!

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.