Последната сезона на „Игра на тронови“ ќе има снимено неколку завршетоци за да се избегнат протекување

Слика на „Игра на тронови“

Седмата сезона на Игра на тронови Тоа е историја, и како би можело да биде поинаку, HBO веќе работи на следната сезона која ќе биде последна од популарната серија. Американскиот ланец веќе работи на обид да ги исправи сите грешки што се случија последните месеци и кои, на пример, ни овозможија да ја знаеме мрежата на сериите пред да се емитуваат епизодите.

Со цел да не се открие исходот од серијата базирана на романите на Rорџ Р.Р. Мартин, на HBO објави дека ќе запишат неколку завршетоци за да избегнат протекување и дека никој не може да знае каков ќе биде очекуваниот крај на серијата. Запомнете дека овој крај не се појавува во литературната сага, бидејќи серијата ги надмина книгите.

Кејси пролева, изјави претседателот на програмата на каналот пред печатот; "Треба да го правите тоа во долга серија, бидејќи кога снимате, луѓето знаат. Продуцентите ќе снимаат повеќе верзии за да нема дефинитивен одговор до крајот “.

Игра на тронови се снима скоро целосно на отворено, дозволувајќи истекување на голема количина на информации. Сепак, сега е повеќе од веројатно дека ќе биде многу покомплицирано бидејќи на крајот ќе имаме многу различни сцени, кои сигурно ќе биде тешко да се разберат, а кои ќе бидат далеку од протекување како што бара синџирот HBO.

Дали мислите дека HBO ќе може да сними неколку завршетоци на „Игра на тронови“ за да ги избегне сите проблеми со протекување што постоеја со емитувањето на седмата сезона?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.