Втората генерација на Pixel, може да биде претставена следниот 5 октомври

Пред неколку часа објавив статија во која ве информирав за очекуваниот датум на презентација на многу очекуваниот iPhone 8, и велам дека е многу очекуван затоа што тоа ќе биде првиот терминал на компанијата со седиште во Купертино што конечно имплементира екран буквално без рамка , следејќи го трендот на главните производители на пазарот.

Скоро еден месец подоцна, на 5 октомври, ќе дојде редот на телефонот на Google, втората генерација на Pixel, терминал што го видовме на различните протекувања, нема да донесе дисплеј без рамка, потег што нема да ви направи услуга на продажбата.

Само вчера беше претставен Galaxy Note 8, терминал што го следи трендот на спектакуларниот Galaxy S8, терминал што ќе започне да се појавува на пазарот за нешто повеќе од една недела. Јасно е дека третиот и четвртиот квартал во годината се оние што ги избраа големите да ги претстават своите терминали за да го искористат Божиќните продажби што се пред аголот.

Повторно Еван Блас беше тој што го објави овој претпоставен датум на презентација на Google Pixel 2, терминал што ќе пристигне повторно во два формата како претходната година. Единствениот поттик што ќе ни ја понуди втората генерација на Pixel, немајќи двојна камера и бесконечен екран како Samsung, е срцето на терминалот. Во Pixel 2, со голема веројатност ќе го најдеме Snapdragon 836, најновиот процесор од американската фирма Qualcomm.

Друга новина што ќе ни ја донесе оваа втора генерација на Pixel се наоѓа во опцијата за изведување на различни гестови со терминалот, така што таа извршува различни дејства како што е вклучување на фенерчето, активирање на камерата, отворање на специфична апликација ... За сега ќе треба да почекаме до 5 октомври, ако датумот е конечно потврден, за да можеме ако Pixel 2 има јаз на пазарот, сè додека се подобрува дистрибутивниот систем очигледно, бидејќи овој терминал е тешко достапен во нешто повеќе од три земји: САД, Велика Британија и Австралија, барем официјално.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.