Galaxy Note 7 повторно ќе се најде во продажба во САД на 21 септември

Samsung

Сериозните проблеми што ги има Галакси Забелешка 7 што го натера да скокне низ воздухот поради откажување на батеријата, се чини дека тие се решени и во последните часови Самсунг објави дека терминалот повторно ќе се најде во продажба во САД на 21 септември. Истиот ден, новиот Note 7 ќе започне да им се доставува на корисниците кои го купиле новиот предводник на јужнокорејската компанија, со целосно решени проблеми.

Во моментов нема датум за враќање на Galaxy Note 7 во шпанските продавници и во многу други земји, но се очекува дека Samsung ќе го објави тоа официјално за неколку дена.

Во САД, корисниците кои мораа да го предадат својот нов уред за да добијат нов во замена, со целосно решени проблеми со батеријата, ќе го добијат својот нов Galaxy Note 7 многу порано од очекуваното. Во другите земји ќе мора да почекаме да видиме како напредува процесот, но се чини дека конечно не треба да се надминува месецот на време што Samsung го наведе како информација.

Проблемите на Galaxy Note 7 се чини дека завршуваат, иако Samsung го чека тежок пат, со мобилен уред кој многу лошо го започна своето патување на пазарот и кој засега веќе изгуби стотици милиони евра Покрај тоа, сега останува да се види дали овој нов смартфон ќе ги задржи своите бројки за продажба, бидејќи сигурно многу корисници нема да веруваат дека сите проблеми се целосно решени.

Дали би купиле Galaxy Note 7 и покрај сите проблеми што ги имаше во раните денови на пазарот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.