Galaxy S8 и S8 + уште еднаш се гледаат во бело и златно

Samsung

На 29 март, Samsung официјално ќе го претстави моделот нови Galaxy S8 и Galaxy S8 +, на настан што ќе се одржи во Newујорк. Сепак, малку изненадувања може да се видат на презентацискиот настан на новиот предводник на јужнокорејската компанија и тоа е дека во последните неколку недели имаше десетици протекувања од сите видови.

Денес има уште еден, што ни овозможува видете ги новите уреди на Samsung заедно, и во сета нивна слава. На сликата што можете да ја видите веднаш подолу, можеме да го видиме Galaxy S8 во бело и Galaxy S8 + во златна боја.

Samsung

Како што сите знаеме, малиот брат на ова семејство, кој ќе биде Galaxy S8, ќе има 5.8-инчен екран. Од своја страна, Galaxy S8 + ќе монтира 6.2-инчен екран. Во моментов, оваа информација не е потврдена од Самсунг, но се појавија толку многу протекувања што секоја разлика со оваа информација несомнено ќе биде вистинско изненадување.

Покрај тоа, објавена е и втора слика, која можете да ја видите подолу, и на која можеме да го видиме Galaxy S8 во црно, иако е покриен со капак. Зачудувачки е што Always On Display е активен и ги покажува датумот, нивото на батеријата и што се чини дека е известување од Google Play или што е исто, официјалната продавница за апликации на Google.

Samsung

Што мислите за белиот и златниот дизајн на новиот Galaxy S8?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Волтер dijo

    Вистината е, барем белиот изгледа грдо и куќиштето е ужасно на крајот ќе одам по huawei p10 плус што е поевтино