Ние ги тестиравме Е9, новите безжични слушалки од миксер

слушалки mixcder e9

Денес, купувањето електронски уред може да биде лавиринт на сомнежи, поради големата фрагментација што постои на пазарот. Постојат многу брендови кои ни ги нудат своите технолошки производи, со широк спектар на цени, модели и карактеристики. На „Блусенс“ го добивме од „Миксдер“ новиот Е9, некоислушалки за нараквици со активна технологија за поништување на бучавата.

Произведени од Микседер, се позиционирани како врв на палетата на бренд кој, покрај слушалки за навртки, продава и звучни елементи како што се спортски слушалки, Bluetooth предаватели или домашни звучници. Но, денес ќе се засноваме на овој уред кој, покрај тоа што ќе ни овозможи да слушаме музика поврзана преку кабел со кој било уред со излез од 3,5 мм Jackек, го проширува својот опсег на употреба со својот Bluetooth-врска. Придружете ни се и ќе ги откриете сите нејзини тајни!

Содржина на кутија

Да започнеме на почетокот. Пакувањето е составено од самата картонска кутија, во која наоѓаме а црна тврда кутија. Овој случај ќе ни овозможи, покрај безбедно складирање на слушалки и осигурување дека тие нема да претрпат никаква штета во денешно време кога не ги користиме, за да можеме да вклучиме со нив, на пример, аудио кабелот, мала моќна банка или микро USB кабел.

случај mixcder e9

Случајот, покрај тоа што има затворање на патент така што ништо што чуваме нема можност да излезе од него, има еластична лента што работи хоризонтално на средна висина, со што се овозможува слушалките се многу цврсти внатре во неговиот случај. Во него, заедно со слушалките, наоѓаме мал про clearирна пластична кеса со вклучени додатоци. Некои се неопходни за ракување со слушалките во нашиот ден за ден. Други, пак, се дизајнирани да го олеснат животот малку во одредени ситуации.

Така, покрај сопствениот повеќејазичен прирачник и картичка со гарантни информации, најдовме внатре во торбата а USB-MicroUSB кабел должина од околу 90 сантиметри со кои можеме да ја полниме вградената батерија на самите слушалки; а аудио кабел со 3,5мм мини Jackек врска со повеќе од 120 сантиметри во должина, за да можете да слушате музика преку слушалки со тоа што ќе ги поврзете директно со нашиот аудио извор физички, и адаптер за да можеме да ги користиме нашите слушалки на авион.

Додатоци на Mixcder e9

Дизајн и производство

Неговиот дизајн очигледно потсетува на многу конкурентни слушалки за на глава. Самата лента за глава има доста забележлива флексибилност, и на горниот дел од него и на страничните влошки, го наоѓаме истото мек допир синтетички материјал, што ќе ни овозможи удобно да ги користиме и уживаме во нашите слушалки, бидејќи покрај тоа неговото полнење е меко и се прилагодува и до формата на нашите уши и на главата.

Слушалките се од а дарежлива големина, и неговите влошки се грижат изолирајте се што е можно повеќе за она што се случува во странство, целосно покривање на увото и негово опкружување. Нивните зглобови ротираат до 90 степени во однос на лентата за на глава, со што ни овозможува да ги чуваме во нивниот случај поудобно, покрај тоа што можеме подобро да ги прилагодиме на нашата анатомија. Самата лента за глава се продолжува до 30 mm во должина, и исто така имаат индикатор, така што ќе го знаеме во секое време продолжувањето на секоја страна, детал што го привлече нашето внимание, бидејќи одговара на производ од поголем опсег.

детали за лентата за на глава mixcder e9

Технички карактеристики

Откако ги анализиравме и неговото поставување и неговиот дизајн и производство, сега ќе ги анализираме неговите спецификации. Ние имаме два возачи или магнети со дијаметар од 40мм, одговарајќи во вообичаеното фреквенција 20-20.000 XNUMX Hz и Ниво на звучен притисок SPL или 94dB, вредности кои се вообичаени кај огромното мнозинство на неговите конкуренти на пазарот. Се разбира Bluetooth-врската е 4.0, нешто што треба да се очекува веќе во 2019 година, и што исто така фаворизира а најдобар опсег на употреба (до 10 метри), а подолго траење на батеријата, пристигнувајќи до 30 часа непрекинато.

El времето за полнење е околу два и пол часа почнувајќи од батеријата целосно испразнета и можно е да се направи преку која било USB-портаИли на компјутер, надворешна батерија или со адаптер за напојување. Секако, откажувањето на бучавата влијае на траењето на батеријата, намалувајќи го траењето на батеријата за 20% до 24 часа. Приклучоците, и микро USB-то за полнење и 3,5-милиметарскиот приклучок за влез на аудио, како и контролното копче, кое се состои од две копчиња за зголемување и намалување на јачината на звукот, копчето за вклучување / исклучување и прекинувачот за поништување на бучавата, се наоѓаат на дното на обете слушалки.

Детали за копчињата Mixcder e9

Дневна употреба

El процес на спарување Со нашиот мобилен, компјутер или аудио извор не може да биде полесно. Само треба поврзете ги слушалките со притискање и држење на копчето за напојување и потоа, пребарувајте Bluetooth уреди во тој терминал што сакаме да го користиме како извор. Нас ќе се појави како мешавина Е9 и само ќе треба да кликнеме на «поврзете». Нашите слушалки ќе емитуваат звук за да ја потврдат врската, и оттогаш ќе треба да се грижиме само за уживање во нив.

La активно откажување на бучава е една од најголемите придобивки на овие слушалки. Можеме да го поврземе и исклучиме во секое време активирање на прекинувачот со кратенката ANC, што одговара на "Активно откажување на бучавата", земајќи го во предвид тоа достапно само додека батеријата не е испразнета. Со активирање на прекинувачот, ако немаме што да играме, ќе забележиме мала бучава во позадината, целосно изолирајќи се однадвор.

Детали за копчињата Mixcder e9

Мора да имаме предвид дека, како што разговаравме претходно, дека има намалување на автономијата околу 20% ако користиме откажување на бучавата, па ако сакате да ја проширите автономијата што е можно повеќе, препорачуваме да го активирате само кога сметате дека е потребно. Звукот е чист и јасен и во двете поставки, иако е точно дека басот е подобрен со откажување на бучавата, исклучена јасно ориентирана кон слушање на моментална комерцијална музика. Ни недостасува одредена динамика во звукот, иако ништо што не може делумно да се ублажи ако нашиот извор на звук ни дозволи да го изедначиме сигналот што излегува.

El добиениот волумен е пронајден во рамките на очекуваното за слушалки од овој тип, иако ако врската е направена за Bluetooth, максималното ниво е нешто под тоа ако врската е жичен. Како и да е, благодарение на откажувањето на бучавата, ќе ни биде тешко да пропуштиме повеќе ниво на звук. На функција без раце дозволува а течен разговорБидејќи локацијата на микрофонот, на дното на десната слушалка, овозможува снимениот звук да биде чист и без изобличување.

Целосна табела за спецификации

Бренд мешалка
Модел e9
Conectividad Bluetooth 4.0
Капацитет на батеријата 500mah
Времетраење без ANC до 30 часа
Времетраење со ANC до 24 часа
Време на полнење 2.5 часа
Дијаметар на звучникот 40mm
Фреквенција на одговор 20-20.000 Hz
Димензии на слушалките 19.5 16.9 x x 27.5mm
Димензии на пакувањето X x 20.7 23.8 6.6 cm
Тежина на слушалките 272 гр
цена  69.99 €
Врска за купување  мешалка Е9

Добрите и лошите страни на мешавината Е9

Добрите

 • тврда кутија со патент
 • Вклучени додатоци
 • ефективност на поништување на бучавата
 • материјали и квалитет на градење

Contras

 • голема тежина
 • бучава во позадина кога се активира ANC

Мислење на уредникот

мешалка Е9
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
69,99
 • 80%

 • мешалка Е9
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 70%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.