Една година подоцна, Приказните го прокламираат големиот успех на Инстаграм

Instagram

Можеби веќе не се сеќаваме затоа што во технолошка смисла времето претерува пребрзо брзо, но Инстаграм е социјалната мрежа која порасна најмногу за долго време. Толку многу што не се сеќавам на слично движење на корисници дури и во времето на Туенти или Фејсбук, а тоа е дека Инстаграм е претерано поедноставена социјална мрежа, чија единствена задача е да ги нахрани „Озборувања“, компанијата успеа да го направи тоа исклучително добро профитабилно.

И работата е што една година подоцна имаме сигурни податоци за перформансите на Инстаграм и тие многу ќе ве изненадат, реалноста е дека Приказните се едни од главните предизвикувачи Инстаграм да стане најпопуларната социјална мрежа во последните неколку години.

Повеќе од 250 милиони корисници го користат овој Приказни на Instagram, нема ништо. Во моментов тоа претставува скоро двојно поголем број на активни корисници на Snapchat, curубопитен со оглед на тоа што е целосно копирана функционалност на она што може да се смета за конкуренција. Се чини дека ова му задава фатален удар на Snapchat чии денови се избројани.

Корисниците низ целиот свет ја добиваат најдобрата можна изведба од Instagram Stories, но она што не можете да го замислите е тоа Мадрид (главен град на Шпанија) е еден од најетикетираните градови, толку многу што се наоѓа веднаш по akакарта, Сао Паоло, Newујорк и Лондон, градови значително поголеми и со кои шпанската престолнина се натпреварува лице в лице. Интересно, најкористениот хаштаг е #ДОБАР ДЕН и уште еден дета detail што треба да се има предвид е тоа оние под 25-годишна возраст поминуваат повеќе од триесет минути на ден измамник преку Инстаграм (Додека оние над 25-годишна возраст ја намалуваат употребата на нешто повеќе од дваесет минути).

Toе споменеме малку повеќе за маските, на дневна основа ги набудуваме најкористените. Но, реалноста е таа Приказни на Instagram Тие обележаа пред и после начин на кој го споделуваме нашето секојдневие на социјалните мрежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.