Господар на монети: добијте бесплатни вртења со овие трикови

Господар на монети

Господар на парички е најмодерната игра што во моментов можеме да ја најдеме за паметните телефони. Има милиони играчи закачени низ целиот свет, кои влегуваат во нивните авантури во потрага по бесплатни монети и се вртат за да напредуваат во нив. Целта на оваа игра е во основа да станат милионери и малку по малку да се изгради најдобро можно село. Механиката на оваа игра е навистина едноставна, заснована на постојани мини-игри на слотови и битки.

Но, оваа игра не е остаток на успех, бидејќи неодамна дознавме дека ја надмина семоќната Candy Crush Saga. Најголемата неизвесност на нејзините играчи е да не знаат како да продолжат да добиваат повеќе вртења и бесплатни монети. Таканаречените „Монети“ или „Бесплатни вртења“ се апсолутно неопходни за напредување. Можно е да ги добиете овие бесплатни вртења со неколку трикови што ќе ги откриеме во оваа статија.

За што станува збор за господар на монети?

Тоа е игра што може да се преземе од продавницата iOS или Android, која има особеност и тоа е ќе мора да го поврземе со нашата сметка на Фејсбук. Програмерите го вклучија ова затоа што главната идеја е дека ако не сакаме постојано да чекаме да се наполни нашиот пулт, можеме да ги користиме нашите контакти на Фејсбук за да се регистрираме во играта, со што ќе добиеме 25 дополнителни вртења. Иако како и обично во овој вид бесплатни игри, можеме да ги купиме директно со вистински пари.

Господар на монети измами

Механиката за игри е многу едноставна, така што битките не се премногу сложени. Започнуваме со серија вртења на автомати, што ќе ве натера да освоите повеќе или помалку пари со нивните награди. Премногу Можеме да добиеме штитови за одбрана или борбени чекани што ќе ви овозможат да извршите напади врз селото на други играчи. Корисниците кои го испробаа уверуваат дека ќе се вклучи од првиот момент, но сепак е игра на среќа со мали компоненти на RPG.

Успехот на господар на монети

Не е лесно да се победат колосите како Кенди Крш, освен што е игра што ги има сите потребни состојки стои зад многу агресивна промоција од нејзините дистрибутери. Нивните реклами се насекаде и глумат многу познати луѓе, од ennенифер Лопез, Емили Ратајковски до Тери Крус.

Како да се игра

Играта започнува со а слот машина и некои кредити што мора да ги користиме во неа за да освоиме пари и да ја започнеме играта, бидејќи без пари нема заминување. Оваа машина ќе биде наш извор на приход за развој на играта. Благодарение на овие пари можеме да купиме додатоци и предмети: од гореспоменатите чекани, штитови до гради каде ќе најдеме случаен предмет.

Во вртењата имаме мала шанса да ги добиеме трите мали свињи, овие три мали свињи ни даваат можност да одиме во битка против «Господарот на монети». Во оваа борба имаме можност да освоиме многу пари да си ја наполниме касата ако сме победници. Притисок што ќе ни помогне многу да напредуваме во играта.

Главни картички и монети за монети

Имаме и специјални вртења, од кои едната е три цевки со сина течност што служат за влегување во мисија во која можеме да добиеме повеќе дополнителни вртења за слот машината.

На крајот, идејата за играта е основна, стануваат се помоќни правејќи го нашето село да расте и за тоа ќе биде од витално значење да се соочиме со други играчи за да ги победат и им ги одзема сите ресурси. Лошата страна на ова е што ако еден играч користи вистински пари, а друг не, тие ќе имаат значителна предност пред играчот што користи само бесплатна содржина. Поради оваа причина, ќе објасниме како да ги добиете бесплатните вртења, да се обидеме да ја олесниме потребата да се трошат вистински пари.

Мајстор за монети
Мајстор за монети
цена: слободен

Добијте бесплатни вртења на Coin Master

Најдиректен и главен начин да добиете добра количина бесплатни вртења на Coin Master се упати. Само замолете ги нашите пријатели да ја прифатат нашата покана преку Фејсбук, откако тие ќе се регистрираат, ќе добиеме бонус од 25 бесплатни вртења или вртења. Но, ќе има достапни промоции во кои износот може да се зголеми до 40 вртења. Имаме дури и опција да испратиме златни картички во Coin Master во рамките на официјалната Фејсбук група на играта.

Купете-гради-за-да-добиете-златни-картички-монета-мајстор

Друг начин да добиете врти е преку самите штитови. За ова, треба често да влегуваме во игра и да го заштитуваме нашето село од напади на ривалите трошејќи ги нашите штитови. Ако собереме 4, тие ќе не наградат со бесплатен спин. Може да добиеме и бесплатни вртења низ енергетските капсулиСо добивање на комбинација од 3 енергетски капсули можеме да освоиме 10 дополнителни бесплатни вртења. Овие две опции нè наградуваат за играњето, па затоа ќе биде многу позадоволително да ги добиете овие вртења.

Други методи за добивање бесплатни монети и трње

Најефективниот и забавен начин да добиете монети во Coin Master е да се соочите со други корисници во битка, ако ги победиме ќе добиеме добри награди. Во исто време со забавата, овој метод е донекаде ризичен, бидејќи ако изгубиме, тоа ќе не казни, но без сомнение тоа е најкорисен метод кој ќе ни обезбеди голема количина на ресурси за да одиме напред.

Господар на парички за напад

 

Друг трик и мислам дека еден од најпрепорачуваните е напад врз куќи оштетени или уништени во селата. Корисниците често поминуваат оставајќи многу места полуунинети, што можеме да ги искористиме бидејќи некои од тие куќи имаат многу повеќе парички од фрлените.

Меѓу сите оние работи што можеме да ги направиме во потрагата по валута е да користиме ископувања, што е можно повеќе при вршење ископувања, е тоа што наоѓаме богатства во форма на монети, препораката е да допрете 2 дупки на синхронизиран начин за неколку секунди ќе се ископаат монети и ќе земете голема количина монети. Можеби е потребно да се игра брзо, ова значи дека мора да бидеме подготвени да го сториме тоа што е можно побрзо, бидејќи постои можност да не успееме и да не постигнеме ништо.

Избегнувајте чудесни веб-страници или хакови

Ако брзо пребаруваме на интернет за монети или бесплатни вртења на Coin Master, наоѓаме голем број видеа на YouTube со врски што не насочуваат кон веб-страници со сомнително првенство. Во скоро сите премисата е јасна, Тие ветуваат дека ако ја регистрирате и поврзете вашата е-пошта, ќе добиете голема количина бесплатни монети и ресурси. Не верувај во ништо што ќе прочиташ, сите овие се измами кои се обидуваат да ги користат вашите податоци или вашата е-пошта за да лансираат лажна е-пошта.

Овој вид веб-страница е извор на сите оние е-пошта што ги добиваме во папката за несакана пошта или несакана пошта. Тие дури можат да користат тројанци за да украдат информации од вашиот компјутер или телефон ако инсталирате некаква програма. Ние тотално ќе ја исклучиме секоја ваква опција.

Апликации за добивање бесплатни ресурси

Постојат неколку целосно легални апликации кои ви помагаат да пристапите до понудите или промоциите за бесплатни вртења и монети. Toе детализираме некои од нив.

Награди за КО

Без сомнение најмногу препорачана, тоа е апликација која пребарување бесплатни понуди и ресурси преку социјалните медиуми, кои се ослободуваат за да ги задржат корисниците активни и залепени на играта. Благодарение на оваа апликација не треба да пребарувате или да бидете свесни за сите овие елементи. Со поглед на апликацијата ќе имаме сè при рака.

Cm награди

Покрај тоа, оваа апликација ви овозможува да ги умножите вашите облози x5. Значи, кога станува збор за заработка на вашите награди, тие ќе се помножат со 5. Затоа можете да добиете милиони монети со само едно фрлање или 5 чекани за да ги нападнете вашите непријатели и да ги украдете нивните монети. Најнегативната работа во врска со оваа апликација е што рекламирањето што го содржи е прилично нападно, што е прилично вознемирувачко кога ја користиме.

Награди за КО
Награди за КО
Развивач: Награди CM
цена: слободен

Господар на свињи

Друга многу популарна апликација во секторот, има повеќе од 100.000 преземања во продавницата за апликации. Со него можеме да добиеме во просек 30 бесплатни вртења на ден. Што ќе ни биде од голема корист кога напредуваме во играта. Интерфејсот е нешто строг, но многу интуитивен и нема да нè чини ништо за да се запознаеме со него.

Господар на свињи

Спин мајстор

Апликација многу слична на претходната што има подеднакво строг интерфејс. Со него можеме да добиеме толку многу бесплатни монети како врти. Едноставно, внесете ги сите делови, за да пронајдете што најмногу нè интересира. Монетите ќе бидат од витално значење за купување оружје, штитови или дури и храна за нашето домашно милениче. Сите овие ресурси ќе бидат од витално значење за да напредуваме во играта без да чекаме повторно да ги вчитаме нашите вртења.

Врши господар

За разлика од претходните, наоѓаме многу попријателски интерфејс за разгледување. Тој е прилично интуитивен и ни овозможува да се регистрираме. Мора да имаме предвид дека овие вртења што ќе ги добиете се потрошени и можеме да добиеме само просечно 30 вртења на ден, или ако не успее тоа, милион монети на ден. Иако може да изгледа малку, би било подобро отколку да чекате да се вчитаат нашите патеки.

Врши господар
Врши господар
Развивач: Дипстех
цена: слободен

Се надевам дека сите овие совети и трикови ќе ви помогнат и Beе ви бидеме благодарни ако одлучите да учествувате, придонесувајќи уште нешто во делот за коментари. Секоја помош е добредојдена кога станува збор за постигнување на целта да се биде најбогат во Coin Master.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.