IOS 11 грешки се појавуваат дури и во сопствените соопштенија на компанијата

Јасно е дека iOS 11 е една од најлошите верзии на iOS што Apple ја објави во последните неколку години. За разлика од другите верзии, овие се подобруваат бидејќи Apple објави ажурирања, но се чини дека со iOS 11 работите не напредуваат и ние продолжуваме практично исто како и на почетокот.

Всушност, уште од првите бета-верзии на iOS 11 и како што се развиваа, можевме да видиме како оваа единаесетта верзија на iOS не се подобри. Само два месеци по објавувањето, на еден техничар од Geekbench му пречеше Проверете ги перформансите на нов уред и еден со лоша батерија.

Тогаш се покажа дека Епл, преку софтвер, ја забави работата на моделите на iPhone, чија батерија не беше во најдобра состојба, забавување што пред очигледните тестови, Apple беше принудено да го признае, што предизвика голем број поплаки, освен што виде како не му е нарушена сликата кон корисникот , но им даде на пријателите на „програмирана застареност“ причина да ги веат своите знамиња со таква слобода.

Кога поминаа повеќе од шест месеци од лансирањето на последната верзија на iOS 11, Apple објави нова објава на својата сметка на YouTube, најава дека ја истакнува главната карактеристика на iPhone X: отклучување на лице. На видеото можеме да видиме една млада жена која штом го отклучи својот iPhone, каде и да погледне, успева автоматски да го отклучи пристапот.

Непосредно пред да го заврши соопштението, младата жена добива порака, порака дека целосно се прикажува само кога терминалот е отклучен. Токму во тој момент, целата порака е прикажана преку анимација, анимација што ни покажува уште една од грешките на iOS 11 кои сè уште не се решени. Како што можеме да видиме, текстот на пораката се појавува пред анимацијата да биде целосно прикажана.

Се чини дека на „Епл“ му недостасува персонал кој е надлежен за надзор не само на софтверот, да се потсетиме на важен безбедносен проблем на корисничките сметки на macOS, но исто така и на тоа дека мора да има недостаток на персонал при прегледување на аудиовизуелниот материјал што го прават.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.