Десет игри од оваа генерација кои не треба да ги пропуштите vl 1

игри што не треба да ги пропуштите

 

Иако наслови од висок калибар сè уште се печат, како на пр метален запчаник цврст v o Темни души II, оваа генерација е во последните моменти на својот пад пред скоро непосредното пристигнување на генерациските релеи со заминувањето на PlayStation 4 y Xbox One во рок од неколку недели.

Ако сè уште чекате да го направите скокот кон новите конзоли и не знаете што да играте во меѓувреме, ќе предложиме серија наслови на кои веруваме дека треба барем да им дадете шанса. Секако дека ќе има признати имиња, но исто така ќе се навлажниме со помалку познати предлози. Направете си удобно на вашето место и уживајте во овој прв том.

Batman: Arkham азил

покритие за азил од Бетмен Архам

Совпаѓајќи се со преродбата на Темен витез во киносалите, Рокстеди нè изненади со оваа исклучителна игра на Бетмен каде што го воведе иновативниот борбен систем Freeflow кој продолжува до последната рата од трилогијата Arkham. Оваа Азил Нè зачуди со својата извонредна графика, прекрасен амбиент, извонредна игра и ни остави неизбришливо искуство исто како да живееме филм за лилјак. Лично, најдов најатрактивна од трите игри Arkham и го имам крунисан како најдобрата суперхеројска игра што сум ја играл досега.

Бетмен-архам-азил-плејстејшн-3

 

DmC (Devаволот може да плаче)

dmc-капак

Контроверзното рестартирање беше спроведено од Теорија на нинџа, Одговорен за небесен мечот o поробени, и доби неоправдани удари од радикалниот сектор на оригинални навивачи на Данте. Сепак, подлога во рака, сфаќаме дека ова е ДМЦ е извонредна хакен режа, забавна, разновидна и игра со бомби докажана. Да не зборуваме за неговата моќна саундтрак и панк естетика што ја заокружуваат демонската поставка. Искрено, по разочарувањето од CMD 4 па дури и на сметка на дожд од камења, ова ДМЦ Остави толку добар вкус во мојата уста што ќе го постави на второ место во рангирањето на сагата.

DMC-DevilMayCry-2013-

 

Сенки на проклето

сенки-на-проклето-пс3

Оваа игра е изменета од EA, без давање, сè е кажано, неопходната медиумска поддршка - оттаму можеби и малата продажба - и се појави како соработка на умовите на Суда 51, Шинџи Миками y Акира Јамаока. А приори, може да изгледа како копија од карбон што може да се репродуцира Resident Evil 4 -игра во режија Миками исто така-, и разумот не недостасува, бидејќи основата е иста, но главното дуо, Гарсија Хотспур y Џонсон, амбиентот, црниот хумор, автентичните моменти кои се целосен wtf и ѓаволски саундтрак, го прават ова Сенки на проклето бидете единствена игра благодарение на вашата личност. Моето кралство за продолжение.

сенки на проклетиот пазар

 

Ел Шадаи: Вознесение на Метатрон

ел шедаи вознесение на капакот на метатронот

Развиена од Палење, оваа игра направена во Јапонија, не става во чевлите на Енох и ја темели својата приказна, слободно, се разбира, врз апокрифните текстови на Книгата на Енох - всушност, ќе видиме Луцифел Со прилично кул изглед и разговор на мобилен со самиот Бог за да го информираме за нашиот напредок. Тоа е мешавина од beat'em up платформи со многу едноставна игра и разнобоен предлог со сценарија кои се трансформираат пред нашите очи, оставајќи ја нашата фантазија да лета. Беше многу пријатно изненадување и многу смело од страна на Konami донесете ја во нашата земја.

ел-шадаи-вознесение-на-метатронот-

 

Кралот на борците XIII

пишување_на_ борци_ксии-

Треска Уличен борец iv и неговите различни реха неправедно го засенија ова КОФ XIII, последната од сагата поради лошата финансиска состојба на нејзиниот издавач и развивач. Верно на класичната игра на сагата, таа ја одржува својата основа и носи нови подобрувања во играта, и искрено, сметам дека позадоволувачки играј го ова КОФ XIII отколку на која било од верзиите на СФИВ. Има голем број на карактери и 2D сцена што и покрај тоа што не е чудо, целосно одговара. Ако сте fanубител на борбени игри на SNKова КОФ XIII Тоа мора да го имате во вашата колекција, додека ако сакате 2D борби, не двоумете се да пробате.

кралот на борците-xiii-фаќање

 

Осуден

осуден_крив1

Достапно во Xbox 360 y PCОваа игра е curубопитна игра за преживување со психолошки допири, многу мрачна и извртена. Во чевлите на детективот Томас, ние мора да бараме докази што ќе го исчистат нашиот имиџ по убиството, но не грижете се, дека работата ќе ја надмине оваа едноставна премиса. Осуден Полно е со валкани и мрачни сценарија каде ќе наидеме на криминалци, наркомани и натприродни суштества во главно борба против рака кои се издвојуваат по својата сила, додека ние користиме форензички алатки за решавање на мистеријата. Има продолжение, иако ова, и покрај тоа што е и прекрасна игра, повеќе е насочено кон стрелецот.

осуден_хбокс360

 

Gears of War 2

опрема за војување-2-боксарт

И покрај фактот дека имаме до четири рати на франшизата, Gears of War 2 Мислам дека е најбалансиран и најзабавен од сите. Кампањата не е долга како онаа на брзини 3, на пример, но не се сомневам дека оној во овој втор дел е поразновиден y забавно од сите. Да не ја спомнувам неговата игра, која означи пред и после во tps со лансирањето на оригиналот и дека во ова продолжение е уште порафинирано. Диви, самозадоволни и висцерални. Ексклузив на Xbox 360 што не треба да пропуштите.

image_gears_of_war_2-xbox360

 

Бог на војната III

GOW3Покривка

Зенитот на сагата, уништување на Olimpo, кулминација на одмазда Кратос. Бог на војната III Бев зачуден од неговото објавување и продолжувам да го правам тоа до денес. Тоа е најепската и најдивата епизода на патот до лудилото од Кратос, далеку супериорен во однос на блуткавата и последна Искачување. Графиката сè уште изгледа неверојатно, битките се прекрасни, епскиот саундтрак и судирите против боговите се легендарни. Имај PlayStation 3 и да не пробам треба да биде кривично дело.

GOW3_Хелиос_глав

 

Душите на Демон

демонски души ПС3

Уште еден ексклузив од Sony што во тој момент остана нешто незабележано, но тој збор од уста го катапултираше до признанието што во моментов го има неговото духовно -и мултиплатформско продолжение: Dark души. Тоа е единствена игра со улоги, сместена во една мрачна фантастична средновековна ера, каде што сме опкружени со суштества исто толку тешки, колку што се демонски, и тоа е една од атракциите на овој Душите на Демон е неговата барана игра. Ако на ова ги додадеме и нејзините вознемирувачки уметнички правец, саундтрак и игра, имаме тркалезна игра. Некои можеби се прашуваат зошто не би одел Dark души во оваа листа и одговорот е дека сметам дека ова е поизбалансирано Душите на Демон, без да се одземе од другиот извонреден наслов што е идеална алтернатива за корисниците на Xbox 360 y PC.

Демони_Души_рагон

 

Последниот од нас

Последен од нас-насловната страница

Изработено од тврдото јадро на Лошо куче, е груба авантура за преживување, сместена во општество пропаднато од ненадејна и неочекувана инфекција. Иако пристапот звучи премногу клише, играта има незаборавен почеток и се карактеризира со приказна со развој со навистина тешки моменти. Страшниот заразен ќе биде единствената закана, тука е совршено исполнета изреката дека човекот е човечки волк. Не очекувајте циркуси на гротескни монструозности Resident Evilдобро Последниот од нас Тоа е пореална игра, која се обложува на човечки конфликт, суровост и која повеќе ќе се дефинира како сув опстанок отколку како хорор за преживување. Суштинско значење на каталогот на PlayStation 3.

последниот од нас

И досега оваа прва рата од неколкуте што ги имаме на ум со кои ќе ве воодушевиме и ве советуваме да откриете или повторно да откриете игри за да земете барем еден поглед пред да се збогувате со оваа долговечна генерација што ни даде толку многу титули. Се гледаме на следната рата, тука во MundiVideogames.

Други статии - Одржување и чистење на вашите игри


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.