Достапност и цена на Honor View 10 / V10 во Европа

На крајот на ноември, момците од Honor, втората марка на Huawei, официјално го претставија Honor V10, врвниот терминал на компанијата со кој сака да биде алтернатива на економскиот врв, каде што исто така можеме пронајдете го OnePlus 5T. Овој терминал беше претставен вчера во Европа, со друго име, Honor View 10, терминал што ни ги нуди истите придобивки како и неговиот кинески колега заедно со некои други варијации за да бидат компатибилни со европските мрежи.

Овој нов терминал за почеста Hitе се појави на пазарот за 499 евра, но нема да го стори тоа дури по БожиќПоточно, до 8 јануари нема да можеме да го искористиме тоа, грешка од компанијата, бидејќи требаше да го искористи Божиќниот шопинг.

Почесен преглед на 10 спецификации

Како што коментирав погоре, Honor View 10, практично ни ги нуди истите придобивки како V10 претставен во Кина пред нешто повеќе од една недела и каде наоѓаме 5,99 инчен екран, со резолуција од 18: 9 и екран со резолуција FullHD +, стакло 2.5 D и сензор за отпечатоци од предната страна.

Внатре го наоѓаме осум-јадрениот процесор Kirin 970 придружуван од Mali G72 MP12 GPU. Во однос на меморијата, Honor View 10 ни нуди 6 GB што заедно со 128 GB простор, може да се прошири до 256 GB преку картичка microSD, го прави многу валидна алтернатива на оние кои сакаат висока класа без да потроши цело богатство.

La 3.750 mAh батерија, поддржува брзо полнење. На задната страна наоѓаме камера од 16 mpx и друга 20 mpx, една за управување со боја и друга за црно-бела, додека на предната страна, камерата за селфи е 13 mpx. Дебелината на овој терминал со ваква батерија е 6,95 милиметри.

Но, она што е особено впечатливо се наоѓа во новиот систем за препознавање лице кој е способен да препознае до 300.000 XNUMX различни точки од нашето лице за 10 секунди треба да може да нè препознае како легитимни сопственици, така што ако нашиот изглед се промени со текот на времето или ако додадеме некој украсен предмет на лицето, системот ќе продолжи да нè препознава без проблеми, исто како лична карта на Манзана.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.