Fresh´n Rebel Duo Base, дизајн и разновидност со безжично полнење

La безжично полнење Стана прилично честа функционалност, толку многу што огромното мнозинство на уреди фокусирани на мобилната околина, вклучително и слушалки и звучници, веќе имаат компатибилност со Qi стандардите за безжично полнење, затоа овие полначи стануваат неопходност секој пат. повообичаено.

Ние го тестиравме Fresh'n Rebel Base Duo, разноврсна основа за полнење со атрактивен дизајн што ќе ве изненади со своите можности. Откријте ја оваа нова основа за безжично полнење во која ќе соберете добар број уреди за никогаш да не останете без батерија.

Материјали и дизајн

Она што прво нè изненадува откако ќе го извадиме од кутијата е што има горниот дел со облога, целосно покриен со најлонска ткаенина. Beе можеме да избереме помеѓу петте вообичаени бои во марката: Сина, розова, бела, зелена, црна, сина и црвена, секоја со поинтересно комерцијално име. Основните димензии се 175 x 87 x 11 mm и ќе имаат USB-C кабел како и адаптер за напојување што ќе има точно иста боја како избраниот производ, уште еднаш интересен детал од Fresh'n Rebel во врска со ова.

Основата има пластично дно и низа нелизгачки влошки што ќе ни овозможат да избегнеме пад или непожелни движења. Основата е доволно голема за да може да собере два мобилни уреди со нормална големина, и многу, на пример, да го полниме вашиот iPhone истовремено како и полнење пар слушалки. Вклучениот полнач, во меѓувреме, има стандардна големина и традиционална USB-A порта за која ќе зборуваме подоцна. Накратко, Fresh'n Rebel уште еднаш се обложи на дизајнот и материјалот на куќата.

Технички карактеристики

Како прво, го потенцираме фактот дека ако го купите Fresh'n Rebel Base Duo, тие вклучуваат, покрај USB-C кабелот со должина од 1,5 метар, ќе имате и целосно сертифициран адаптер за напојување од 30W. Овој полнач ќе ви овозможи целосно да ги искористите можностите за безжично полнење на базата и да не губите енергија кога имаме два уреди истовремено во процесот на полнење. Во него имаме сертификација на Qi стандард V.1.2.4 и вкупно пет калеми за полнење, добивајќи ја енергијата преку својата порта USB-C.

Има растојание за чувствување на оптоварување помало од 10 mm, покрај 2 LED индикатори за статусот на полнење за секоја од половините. Изненадувачки, самата база има заштита на странски објекти (откривање), заштита од прекумерна струја и преоптоварување, како и што е најважно, заштита од прегревање, нешто особено важно во овој тип бази со голем капацитет, бидејќи топлината многу негативно влијае на батериите и може да доведе до намалување на нивната долговечност, па дури и да престане да се полни заради безбедност. Од техничка гледна точка, се чини дека практично ништо не ни недостасува во ова Base Duo на Fresh'n Rebel.

Искуството и мислењето на уредникот

Можеби најинтересното нешто во врска со ова Fresh´n Rebel Base Duo тоа е токму фактот дека вИма полнач од 30W вклучени целосно „бесплатни“, и ако погледнеме во 69,99 евра чини, ќе биде тешко да се најде сличен производ на пазарот со сличен сооднос на карактеристиките. Почнувам со истакнување дека ЛЕД-светлата се прилично слаби и насочени директно надолу, со цел да се избегне вознемирување на корисникот, што го прави добар придружник на вашата ноќна маса.

Всушност, толку сме навикнати на други работи што кога го најдов полначот во кутијата, многу се изненадив. Како и остатокот од производите на Fresh´n Rebel, тој ги има соодветните сертификати, Факт е дека користењето добри додатоци за нашите уреди е важно кога станува збор за обезбедување на нивни перформанси и издржливост, и овој Base Duo очигледно го има нашето одобрување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)