Правила на играта EA Backtracks за Војна на вездите: Battlefront II

Се чини дека ЕА конечно попушти во притисокот и објави по неколкучасовна конфузија во мрежата намалувањето на часовите потребни за играње со митските ликови Дарт Вејдер или Лук Скајвокер, во играта што продолжува до денес без да биде достапен за купување, Star Wars: Battlefront II.

И тоа е дека со цел да се игра со нив во играта од корисниците на ЕА беше побарано да платат 80 долари или Тие ќе играат 40 часа за да можат да ги отклучат. Овој предизвик предизвика значителна возбуда кај обожавателите на оваа сага и на крајот повлечените чекори на ЕА со правилата и ги намалија за приближно 75%.

Ова значи дека сега за да можат да играат со Дарт Вејдер или Лук Скајвокер во насловот Battlefront II, ќе им требаат 7 часа игра. Овие се добри бројки во однос на часовите играње, но тие не се првичните 40 што беа побарани од ЕА. Редит, стави го светецот во рајот гледајќи ги наметнатите правила Па дури и пред оваа игра да се најде во продажба, тие веќе успеаја да го натераат инвеститорот да собира според овие правила и да ги прилагоди бројките на нешто поправедно за секого.

Значи, официјалното соопштение за корекција на потребните часови за отклучување на овие карактери беше направено од самата ЕА, оставајќи нешто поисплатливо не мора да поминувам низ касата за да ги искористам во играта. Во случајот на Лук Скајвокер и Дарт Вејдер тие можат да бидат отклучени за 15.000 10.000 кредити, Царот Палпатин, Чубака и Леја Органа за 5.000 17 кредити, Иден може да се добие за XNUMX XNUMX кредити. Оваа игра веќе произлезе од тоа што имаше неколку „триења“ со theубителите на сагата, кои видоа како првата верзија додаде премногу микроплаќања, и на „Мапите“, како подоцна со DLC, итн. Оваа нова верзија на играта ќе биде објавена на XNUMX ноември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.