Age of Empires: Definitive Edition пристигнува, стратегија и носталгија во изобилство

Loveубителите на жанрот на стратегија во реално време го промашија старецот Возраст на емирите направете го своето повторно, и ние сме соочени со игра која беше во можност да седат десетици млади и стари на компјутер во она што ќе биде miniLANParty.

Сепак, тимот за развој на Age of Empires видел соодветно да работи низ годините за да понуди подобрена и подетална верзија на неговата митска игра. Обновена е оваа видео игра што во 1997 година ги промени сите перспективи за тоа каква треба да биде таквата игра. Доба на империи: Дефинитивно издание Сега е подготвена да стигне до нашите компјутери, ќе знаеме малку повеќе во длабочина од што ќе се состои овој важен лифт за лице.

Официјалниот датум на лансирање е 20 февруари 2018 година, Arriveе пристигне исклучиво за Виндоус 10, барем тоа сакаше да го коментира Лери Хриб, кој исто така ги остави овие изјави во врска со неговото одложување (се сеќаваме дека беше закажано за октомври 2017 година):

Беше важно тимот да се однесува со франшизата на Age of Empires со почитта што ја заслужува, па затоа одвоивме време што ни требаше за да го сториме тоа. 

Во новиот Доба на империи: Дефинитивно издание ќе можеме да уживаме во неговото ремисарирање што ќе достигне 4K резолуции. Интернет-делот не заостанува и е целосно компатибилен со Xbox Live. Но, деталите на ниво на репродукција, исто така, ќе бидат забележани, бидејќи е имплементиран нов систем на достигнувања, додека дијалозите во главните мисии на кампањата се тотално ретуширани. Конечно, и за играта да стане скоро бесконечна, уредникот на сценариото ќе ни овозможи да креираме игри со повеќе играчи, како и да ги споделиме со кого сакаме.

Но, играта има уште еден детал што ќе го сметате за исклучително интересен, а тоа е дека саундтракот е целосно преработен со вистински симфониски оркестар.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.