Тронсмарт се занимава со 10-годишнината од постоењето на Алиекспрес

10-годишнина од Тронсмарт

Утре е важен датум во светот на купување преку Интернет. aliexpress, најпознатата платформа за онлајн купување од Кина, слави 10-годишнина од постоењето. Целосна деценија на услуга, која, се разбира, ќе ја прослави со неверојатни понуди. Тронсмарт се приклучува на оваа прослава и ни носи до три производи со попусти што не можете да ги пропуштите.

Ако баравте момент да набавите гаџет поврзан со музика Не можете да ја пропуштите оваа пригода. Тронсмарт, исто така, нè поканува да ја прославиме XNUMX-годишнината од Aliexpress и придонесува за нејзината посебна понуда. Десет години продажба на производи оди далеку. Ако сакате да се приклучите на партијата погледнете ги предлозите што ви ги донесуваме.

Повеќе од 40% попуст на производите на Tronsmart

Од Тронсмарт тие нè претставуваат три различни опции, сите поврзани со звук и музика, за да можеме да ги искористиме зделките за десетти роденден на Алиекспрес. Неколку прилики можеме да најдеме во кои можеме да купиме производи со докажан квалитет по толку неверојатни цени. Ако барате безжични слушалки или звучник за Bluetooth, не пропуштајте ја можноста.

Тронсмарт Оникс Ас

Тронсмарт Оникс Ас

Некои Слушалки TWS (Вистински безжичен звук) со многу внимателен дизајн Тие ја нудат најновата технологија за да го подигнат искуството со слушање на следното ниво. Благодарение на Чип на Qualcomm можно е да се добие подобар квалитет на звукот плус брза и стабилна врска. Тие се одликуваат со зголемен возач од 13мм подобро од 10мм AirPods.

Наоѓаме технологија од Откажување на бучавата за неверојатно музичко искуство без надворешно мешање многу почисто. Благодарение на проучен енергетска ефикасност неговата автономија, благодарение на куќиштето за полнење, ве растегнува 24 часа репродукција. Многу автономија за овие слушалки да бидат во чекор со нас во текот на целиот ден.

Сметај на контроли на допир за да можеме да ја контролираме репродукцијата на музика без да го вадите паметниот телефон од џеб. Понатаму, можеме да ги користиме независноИ за слушање музика и за разговор на телефон во «моно» формат. Како гледаме вистинска алтернатива на AirPods што благодарение на 10-годишнината од Aliexpress ќе можеме да го стекнеме по 50% од нејзината цена вообичаено.

Нарачајте ги вашите слушалки со попуст Onyx Ace тука на Aliexpress

Tronsmart T6 Plus

Tronsmart T6 Plus

Втората опција е многу посебен звучникНего, Тронсмарт Т6 Плус. Звучник што обединува две од главните карактеристики што вообичаено ги бараме во гаџет од овој тип; моќност и мала големина. Комбинирање на ова со иновативен вертикален дизајн така што музиката звучи во сите правци резултатот е сензационален.

Карактеристики на Tronsmart T6 Plus моќност до 40W. Без сомнение, повеќе од доволно моќ за целосно уживање во музиката што ви се допаѓа најмногу каде било во куќата. И дека на отворен простор ќе има и многу да се каже. Басот се чувствува навистина длабоко. Имаме и ние можност за изедначување така што репродукцијата, според полот, е најоптимално.

Еден од деталите што најмногу им се допаѓа на корисниците е што исто така се брои со TWS технологија. Па тоа можеме да ги спариме со други компатибилни звучници за најдобар стерео звук. Покрај тоа, со Tronsmart T6 Plus исто така можете да го активирате и користите гласовниот асистент на Вашиот уред. Многу разноврсен звучник што можете да го купите на Aliexpress со 43% попуст.

Овде можете да купите звучник за T6 Plus на Aliexpress со супер попуст

Тронсмарт Спанки Бит

Tronsmart T6 Plus

Лансиран на крајот на 2.019 година, пред неколку месеци имавме среќа да ги испробаме и изведување многу интересен преглед. Со многу добри извештаи од корисници кои решија да ги купат, Spunky Beats на Tronsmart се здобија со добра репутација. Тие имаат најновиот чип на Qualcomm на пазарот што нуди постабилна брзина и работа на врската.

El Кодек на Qualcomm aptX користени од Spunky Beat, понудете А. квалитетен звук сличен на оној на ЦД. Нешто што го прави корисничкото искуство многу задоволително. Волуменска моќност, квалитет на звук, Откажување на бучавата и добрата автономија се доволни причини за да бидете заинтересирани. Исто така, благодарение на 10-годишнината од Aliexpress можете да ги зафатите со неверојатен 70% попуст.

Овде можете да го купите Spunky Beat на Aliexpress во промоција


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.