Дали сте избришале нешто по грешка? iPhone Обнова податоци е решението

споделување на податоци за обновување на податоци

Од раката на Tenorshare, компанија специјализирана за софтвер за поправка и обновување на уреди со iOS и Android, доаѓа кај нас iPhone Data Recovery, моќна алатка што ќе ни овозможи да ги вратиме избришаните WhatsApp, белешки, контакти, па дури и фотографии по грешка на нашиот iPhone. Оваа алатка е компатибилна со целиот iPhone од iPhone 4 до iPhone 7. Ајде да разговараме малку за наплата на податоци на iPhone и за какви функции има за да ги зачуваме нашите важни информации. Сепак, ова не е единствената можност за оваа неверојатна софтверска алатка за целата публика, ние ви кажуваме многу повеќе за iPhone Data Recovery.

Селективно скенирање и враќање на датотеки

од-уред

Доброто на iPhone Обнова податоци е дека тоа ќе ни овозможи на само неколку кликања и на автоматски начин вратете ги сите изгубени информации што веќе ги предадовме, и не зборуваме прецизно за тие информации што се оставени поради системски грешки (за кои ќе зборуваме подоцна), туку за оние податоци што ги избришавме по грешка. За ова, едноставно мора да ја започнеме алатката iPhone Обнова податоци и вклучете го уредот во нашиот компјутер / Mac преку USB, а потоа изберете го режимот што најмногу ни одговара и типот на датотеки што сакаме да ги вратиме, бидејќи можностите се практично бесконечни.

Програмата ќе започне со прикажување на скенирањето преку лентата за напредок. Покрај тоа, конфигурацијата ќе ни овозможи да избереме помеѓу три јазици, Јапонски, англиски и француски јазик, покрај обичен шпански. Во меѓувреме, можеме да пиеме кафе како што покажува програмата, но вистината е дека нема да трае повеќе од три или пет минути и веќе ќе ги имаме на располагање сите информации што ги избравме, за да можеме да ја извршиме резервната копија.

Откако ќе заврши скенирањето, тој ќе ни покаже преглед, апликација по апликација, на содржината што ја најде во флеш меморијата на нашиот уред и на овој начин можеме да ги филтрираме и обновиме само податоците што нè интересираат.

Бесконечни можности

содржина способна за анализа

Преку Обнова податоци на iPhone, можеме да ги вратиме сите видови на информации во различни формати, ова е основна листа понудена од апликацијата и дека е предмет на ажурирање.

 • Пораки (со прилози)
 • Белешки (со прилози)
 • WhatsApp (со прилози)
 • Контакт
 • Календари и потсетници
 • Вибер повици и пораки
 • Историјат на повици
 • Омилени и обележувачи на Сафари
 • Слики
 • Документи за апликација
 • Гласовни белешки
 • Говорна пошта
 • Видео
 • Танго

Воопшто не е краток од функционалностите, но реалноста е таа iPhone 7 Обнова податоци Тој е способен да направи многу повеќе, а тоа е она што сакаме да ви го покажеме подолу. Апликацијата нема да биде ограничена на податоците што можеме да ги најдеме на уредот, но исто така ќе оди во копиите на iTunes и iCloud ако сакаме.

Како може да биде поинаку, софтверот е тотално компатибилен со iOS 10 и iPhone 7.

Враќање на информации од резервната копија на iTunes

iTunes

И Обнова податоци за iPhone исто така тој е во состојба да ја анализира нашата резервна копија на iTunes. Ако претходно или во одреден момент направивме резервна копија, шифрирана или не, на нашиот компјутер / Mac, можеме да му пристапиме преку iPhone Data Recovery, всушност алатката автоматски го лоцира и ни го покажува на екранот за да можеме изберете го оној кој најмногу ни одговара. На овој начин, можеме да ги повратиме не само податоците изгубени на нашиот iPhone, туку и оние податоци што се присутни во резервните копии на iTunes и кои сакаме да ги повратиме поради некоја причина.

Тој е способен за враќање на резервните копии на iCloud

iCloud

Во случај враќањето на податоците директно од резервната копија на iTunes да не ве разнесе доволно, и Обнова податоци на iPhone е во состојба да ги преземе и анализира нашите бекап на iCloud за да ги фати сите тие суштински информации, со истите квалитети како да сме го сториле тоа директно на iPhone. За да го направите ова, ние мора да ја користиме нашата сметка на Apple ID или iCloud, сепак, тимот на Tenorshare ни ветува дека податоците се криптирани и се користат само за поврзување со серверот Apple, па затоа нашата приватност не е загрозена.

Поправете го iPhone-от ако е заклучен на логото на јаболкото

reparar

Тоа лого на јаболкото од кое сите се плашиме. Кога уредот на Apple е „brickидан“ (фатална грешка во оперативниот систем), логото на Apple постојано се појавува и не го завршува подигнувањето. iPhone Data Recovery ни нуди една последна можност. Willе го скенира целиот уред за да ги пронајде оштетените датотеки на ОС и да ги поправи, за да можеме повторно да уживаме во нашиот iPhone без да изгубиме ниту еден податок. За ова ќе ја користиме алатката за обновување и ќе потрае само неколку кликања. Како и остатокот од алатката, таа е исклучително лесна за употреба.

Како да добиете Обнова податоци за iPhone?

captura-de-pantalla-2016-09-22-a-las-23-17-06

За да добиеме копија од iPhone Data Recovery, едноставно мора да одиме на нејзината веб-страница. Откако ќе влеземе, наоѓаме бесплатен пробен период со ограничени и привремени капацитети, како и целосната верзија на програмата, која во моментов Попуст е од вообичаеното 83,99 € на 49,99 € што чини сега. Како би можело да биде поинаку, алатката е компатибилна и со Windows 10 и со macOS. Покрај тоа, на нејзината веб-страница ќе најдеме и други алатки од компанијата Tenorshare, препознаени во овој сектор, а тоа ќе ни овозможи да ги решиме нашите проблеми и во Windows и iOS и Android.

Мислење на уредникот

iPhone Обнова податоци
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
49,99 a 89,99
 • 80%

 • Стабилност
  Уредник: 70%
 • Ефикасност
  Уредник: 90%
 • Перформанси
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Дизајн на апликација
 • Тоа е на шпански јазик
 • цена

Contras

 • Понекогаш се урна
 • Не е прилагодена на резолуцијата на мрежницата

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.