Изложби на фотографии во мај

Веќе знаете дека изложбите се харизматично место за сите фотографи, и тоа е дека одењето и релаксирањето гледајќи вистински уметнички дела создадени или заробени од мајстори за фотографија е нешто што треба да го сториме сите нас.

Сега можете да откриете дали има такви во вашиот град благодарение на компилацијата што ја направија момчињата EngadgetFoto , па ако имате среќа, можете да одите да гледате изложба во текот на целиот овој месец без да морате многу да се движите.

Тие остануваат по скокот.

A Coruña

Светска прес-фотографија
Аквариум Finisterrae - куќа за риби
Градоначалникот на Пасео, Франциско Васкез, 34; А коруња
Датуми: Од 6 до 27 мај
Часови: понеделник до недела од 10:00 до 19:00 часот.
Повеќе информации

Алава

IV изложба Алавависион: Годишните времиња
Цепелин бар
Нивес Кано, 29; Алава
Бесплатен влез
Датуми: До 6 јуни
Распоред:
повеќе информации

Аjaraаракија

Замислена Андалузија. Фотографии 1910-1930
Аjaraаракија (Хуелва)
Датуми: Од 18 мај до 17 јуни
Распоред:
Повеќе информации

Алмерија

Канцеларијата за гледање
Андалузиски центар за фотографија
Сликарот Диаз Молина, 9; Алмерија
Бесплатен влез
Датуми: До 27 јуни
Часови: понеделник до недела од 11:00 до 14:00 часот и од 17:30 до 21:30 часот
Повеќе информации

Барселона

Дракелона, од Хосеп Мартинез
Галерија на Центарот за уметност
Прованса, 253; Барселона
Датуми: До 7 мај
Распоред:
повеќе информации

Дома Улица Дома
Да Винчи Ескола d'art
Карер де Кукурула, 9; Барселона
Бесплатен влез
Датуми: До 15 мај
Распоред:
Повеќе информации

Впечатоци за светот што се оддалечува, од Даниел Лакс
Осветли ја галеријата
Оливера, 18; Барселона
Бесплатен влез
Датуми: До 7 мај
Часови: вторник до сабота од 17:30 до 21:00 часот.
повеќе информации

Детство. Фотографии на Изабел Муњоз
CaixaForum Барселона
Ав. Маркес де Комиsас, 6-8; БАРСЕЛОНА
Бесплатен влез
Датуми: До 30 јули
Часови: понеделник до недела од 10:00 до 20:00 часот. Сабота од 10:00 до 22:00 часот.
Повеќе информации

Билбао

Шомер. Ретроспектива 1952-2009 година
Сала ББК, Музеј за ликовни уметности во Билбао
Општа цена за прием: 6,00 евра
Датуми: До 16 мај
Часови: вторник до недела од 10:00 до 20:00 часот.
повеќе информации

Исла Кристина

Замислена Андалузија. Фотографии 1910-1930
Општински театар Хорасио Ногуера
Ав. Дел Парке, с / н; Исла Кристина (Хуелва)
Бесплатен влез
Датуми: До 13 мај
Распоред:
Повеќе информации

Логрошо

Урбана природа
Дом на науките
Ебро, 1; Логрошо
Бесплатен влез
Датуми: До 26 мај
Часови: вторник до недела од 10:30 до 14:30 часот. и од 17:00 до 21:00 часот.
повеќе информации

Мадрид

Портрети во училница. Julулијан Germермен
Изложбен салон Ел Агуила
Рамирез дел Прадо, 3; Мадрид
Бесплатен влез
Датуми: До 9 мај
Часови: вторник до сабота од 11:00 до 14:00 часот и од 17:00 до 20:00 часот Недели и празници од 11:00 до 14:00 часот.
Повеќе информации

Дајанита синг
Фондација Маффре, соба на АЗКА
Генерал Пе. Перон, 40; Мадрид
Бесплатен влез
Датуми: До 2 мај
Часови: понеделник од 14:00 до 21:00 часот. Вторник до сабота од 10:00 до 21:00 часот. Недели и празници од 12:00 до 20:00 часот.
Повеќе информации

Европа фотографија по фотографија, Полска
Размена на Монклоа; Мадрид
Бесплатен влез
Датуми: До 15 мај
Распоред:
Повеќе информации

ФотоПре'09
Каиксафорум
Пасео дел Прадо, 36; Мадрид
Бесплатен влез
Датуми: До 22 август
Часови: понеделник до недела од 10:00 до 20:00 часот.
Повеќе информации

Пандорината кутија, од Роберто Гонзалес Фернандез
Центар за култура Ла Елипа
Санта Фелисидад, 39; Мадрид
Бесплатен влез
Датуми: До 27 јуни
Распоред:
Повеќе информации

Лос Анџелес од Julулиус Шулман
Изложбена сала Канал де Изабел II
Санта Енграција, 125; Мадрид
Бесплатен влез
Датуми: До 2 мај
Часови: вторник до сабота од 11:00 до 14:00 часот и од 17:00 до 20:30 часот Недели и празници од 11:00 до 14:00 часот.
повеќе информации

Месечината. Епското патување на Аполо XI
Фнак Ла Гавија. Трговски центар Ла Гавија
Авда де Лас Суертес, s / n; Мадрид
Бесплатен влез
Датуми: До 31 мај
Часови: понеделник до сабота од 10:00 до 22:00 часот.
Повеќе информации

Рагел. Репортер Фотограф
Музео де ла Сиудад
Принц од Вергара, 140; Мадрид
Бесплатен влез
Датуми: До 30 мај
Часови: вторник до петок од 9:30 до 20:00 часот. Сабота и недела од 10:00 до 14:00 часот.
Повеќе информации

Малага

Без водка на Месечината од Рики Давила
Економско друштво на пријатели на земјата
Pza. Од Уставот, 7; Малага
Бесплатен влез
Датуми: До 10 мај
Часови: понеделник до недела од 11:00 до 20:00 часот.
Повеќе информации

Севилја

По објавувањето: Надвор од фотографијата
Иницирај простор
Света Луција, 10; Севилја
Бесплатен влез
Датуми: Од 12 мај до 12 јуни
Време:
Повеќе информации

Толедо

Толедо како естетско искуство
Центар за култура на ССМ - Сан Маркос
Тринидад, 7; Толедо
Бесплатен влез
Датуми: До 9 мај
Часови: вторник до сабота од 10:00 до 20:00 часот. Недели од 10:00 до 14:00 часот.
Повеќе информации

Валенсија

Поларен проект
Океанограф, кула на Антарктикот
Валенсија
Цена: влезница за Океанограф
Датуми: До 30 јуни
Часови: недела до петок од 10:00 до 18:00 часот. Сабота од 10:00 до 20:00 часот.
Повеќе информации

Ваљадолид

Иберика, од Рики Давила
Изложбена сала во Сан Бенито
Сан Бенито, s / n; Ваladадолид
Бесплатен влез
Датуми: До 6 јуни
Часови: вторник до недела од 12:00 до 14:00 часот и од 18:30 до 21:30 часот.
Повеќе информации


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.