Ова е најпребарувано на Google во текот на 2016 година

Google

2016 година во пребарувањето, и е дека Гугл ни става на располагање алатка што ни овозможува да знаеме што е тоа што најмногу ги интересира Шпанците. И дали Гугл е Библијата на XXI век, со ова мислиме дека кога се сомневаме, колку и да е мало или апсурдно (колку е поапсурдно, толку подобро), одиме во Гугл за да видиме дали ни нуди решение за нашите витални проблеми. Toе откриеме кои биле најпребаруваните пребарувања во Шпанија во текот на оваа 2016 година според самата компанијаОвие резултати кажуваат многу за Шпанците воопшто.

Ве оставаме со најпопуларната листа на пребарувања на Google оваа година 2016 година во шпанската земја.

Што е тоа…

Што е Брегзит
Што е Pokemon go
Што е перископ
Што прави кобра
Што е Snapchat
Што е лумбосакрален 'рбет
Што е заклучување на iCloud
Што е радио сигнал
Што е тоа државен удар
Што е Твитер

Што би се случило ако

Јаболко

Што би се случило ако победи Трамп
Што би се случило ако Англија излезе од ЕУ
Што ако немаше месечина
Што би се случило доколку Каталонија стане независна
Што ако земјата престане да се врти
Што би се случило доколку владее Подемос
Што ако немаше сонце
Што ако столбовите се стопат
Што ако магмата беше студена
Што ако немаше престапни години

Како да се биде

икона на Инстаграм

Како да се биде харизматичен
Како да се биде безбедна и сигурна личност
Како да се биде донатор на срцевина
Како да се биде модел
Како да станете тренер за Одг
Како да се биде блогер
Како да се биде познат на Инстаграм
Како да станете професионалец во Хабитисимо
Како да се биде најпаметната девојка
Како да се биде утринска личност

Се чини дека голема загриженост во Шпанија оваа година е надворешната политика, и Брегзит и победата на Доналд Трум, по што следи феноменот Покемон Гоу и социјалните мрежи како што е Инстаграм. Сепак, шокантно е да се види дека во земја со скоро 20% невработеност, малку луѓе се загрижени да најдат начини да бараат вработување. Можете да го користите ова ЛИНК ако сакате да ги видите останатите theубопитни детали за Google Spain.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.