Инстаграм додава автоматско зачувување на вашите приказни

одговара

Со недели не сторивме ништо друго освен да разговараме Instagram и целата огромна количина на вести што доаѓаат на платформата, нешто што е во спротивност со мирниот и смирен развој за кој оваа социјална мрежа отсекогаш се истакнуваше. Во оваа прилика мора да зборуваме за низа новини присутни во последно ажурирање на апликацијата тоа сигурно ќе им се допадне на многу нејзини корисници.

Прво ќе застанеме на најинтересната опција на да може да ги исклучува звуците на корисниците во „Приказни“. Како што добро знаете, по многу години користење на апликацијата, на крајот следиме многу типови на корисници кои можат или не се повеќе поврзани со нашите интереси, па затоа, иако не престануваме да ги следиме, можеби сме или не интересираат гледајќи ги нивните Приказни. да сега го притиснавме меурот корисник ќе дозволи да го замолчиме и неговиот меур ќе се премести до крајот на редот.

Instagram се ажурира со додавање на нови и интересни карактеристики на својата платформа.

Второ, мора да зборуваме за уште една голема новина, како што е фактот дека сега можеш автоматски зачувајте ги на нашиот паметен телефон сите фотографии и видеа што ги споделуваме во „Приказни“. Оваа функција е главно интересна, особено ако сте еден од корисниците што го користат Instragram како главна камера. За да ја активирате оваа одлика, допрете ја брзината во горниот лев агол на камерата Story и изберете ја опцијата за автоматско зачувување.

insta


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.