Какви филмови да гледате на Нетфликс во дождливо попладне (како денес)

Netflix

Студено е, време е да се извади ќебето, како што би рекол Jonон Сноу:Зимата доаѓа ". Па тоа, Кој подобар план од добра кофа со пуканки и телевизија во нашата дневна соба? Theебето е опционално, тоа ќе зависи од најстудените луѓе. Toе ви донесеме мал избор на филмови од сите жанрови со кои ќе го придружуваме ова одложување попладне, како и секогаш, во најдоброто друштво, со Нетфликс. Каталогот на компанијата за стриминг видео побарувачка е значително зголемен и тие се во Шпанија нешто повеќе од една година, па затоа е добро време да се погоди каучот. Како и да е, ако Нетфликс не работи за вас, можете гледајте филмови на интернет бесплатно во врската погоре.

На прво место, мислев да вклучам само хорор и неизвесност, затоа е облачно, но ќе се расположиме со филмови од скоро сите жанрови, така што секој може да ја искористи оваа кратка, но интензивна компилација од најдобрите што можеме да ги најдеме на Нетфликс на тој ден како денес.

Супер 8 - научна фантастика и трилер

Накратко, од една страна го имаме Jеј еј Абрамс и од друга страна одличниот Стивен Спилберг, што може да тргне наопаку? Апсолутно ништо. Ајде да одиме со Супер 8, филм кој дојде на Нетфликс на 1 ноември. Во него се враќаме во 1979 година, многу во стилот на странец нешта, и ние се инкарнираме во кожата на eо Ламб, тажна приказна се додека не пристигне летото, а младиот човек одлучи да сними со своите пријатели зомби-филм, во друштво на неговата Супер 8 камера, камера што го обележа детството на многумина големите филмаџии на денешницата, вклучително и самиот Стивен Спилберг, како можеше да биде поинаку. Приказната е извртена и сите откриваат мистерија по несреќата.

Gerra Mundial Z - Терор и акција

Еден од најдобрите филмови за зомби во последните неколку години, во кој глуми непоколебливиот Бред Пит, дојде во Нетфликс на 4 октомври. Во режија на Марк Фостер, тоа нè уверува страшна доза на дејство на кожата на Гери Лејн, експерт за пандемија во Обединетите нации, со задача да ја санира оваа криза што влијае на светската популација. Некои снимки се спектакуларни, како огромното скалило на телата со кои зомби се обидуваат да ги прескокнат оградите за задржување. Патувајте низ светот со Бред Пит обидувајќи се да пронајдете решение за оваа „болест“.

Недопирлива - трагикомедија

Да се ​​разбеснеме со Intocable, филм што на почетокот може да изгледа како а „Дневникот на Ное“ полноправно, но тоа ќе ја задоволи дури и машката публика Seeе видиме тетраплегичен аристократ, полн со горчина и тишина, кој завршува со ангажирање на поранешен осуденик од црна раса, што ќе донесе малку радост во вашиот живот, грижејќи се за него додека ве учи на реалноста на светот околу вас.

Раскинете го Ралф! - детски

Децата исто така имаат право да ја преземат телевизијата во дневната соба, тие исто така го сакаат Нетфликс и затоа имаат сè во својот каталог. ИРаскинете го Ралф! Тие ќе видат како негативецот на истоимената видео игра се премислува и сака да и даде пресврт на приказната, станувајќи добро момче во филмот. Сепак, неговата жед за популарност завршува со тоа што на светот ќе се појави најлошиот непријател присутен во сите аркади. Играјте пируета и слатки, да видиме како Расифик-Ралф го решава овој хаос.

Заспан шуплив - Терор

Бидејќи добрата класика никогаш не излегува од мода. Со одличниот Johnони Дип на контролите, придружуван од никој друг, освен Кристина Ричи и Кристофер Ли, овој филм ќе го придружува за да заврши ова совршено попладне. Критиката е непотребна, многумина од вас веќе ќе ја знаат. Дежурниот детектив од Newујорк пристигнува во град оставен од персоналот за да испита низа мистериозни настани, обезглавувањето на неколку луѓе го стигматизира народот, време е да се реши, а за тоа пристигна и доброто момче nyони Дип, воплотено како Ичабод Крејн.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->