Како беше Electronic Arts Gamescom?

Ако би резимирале Конференција за ЕА би можеле да ги синтетизираме скоро деведесет минути презентација во кои имало нула изненадувања. Неговата конференција Е3 веќе беше фокусирана на насловите што ги знаевме со месеци и, од друга страна, на проекти што беа видени многу години, како што се новиот Критериум, Mirror's Edge 2 или Mass Effect. Свртете во Gamescom Беше да истражувам во игрите што се наоѓаат зад аголот и да може да се разјасни по кој пат одат по секој случај.

Очекувано беше изненадување од Биовар по триото закажано прикажување во последните неколку недели, но работата беше многу поразлична отколку што очекувавте. И не, немаше место за Mass Effect, авантурите на вербата или мултиплеер лудилото на новиот проект Критериум. За она што беше време, тоа беше за некои микро-намалувања во преносот што го одложија повеќе од очекуваното, бидејќи постоеше само официјален сигнал. По скокот, детално што беше прикажано. 

ЕА-лого

Инквизиција во ерата на змејот Тој беше одговорен за отворање на конференцијата со многу обемно видео што детално ни покажа мисија, нуркајќи во борбената механика, опрема и опрема. Многу илустративно и се чини дека, можеби, самата инквизиција е таа откуп во однос на втората рата што ја бараат во Bioware.

Симс 4 повторно имаше обемен поглед во длабочината, но овојпат прикажаното беше играно директно на сцената од луѓе од Максис додека неговиот генерален менаџер и Питер Мур капеа шеги и, во случајот на вторите, обилна loveубов за Ливерпул и нивниот фудбалски клуб. Сосема поживо отколку што може да се очекува.

Што се однесува до фудбалот, имаше простор за Свет на ФИФА, free2play за компјутер што ќе добие нов мотор во наредните месеци и за ФИФА 15, главната точка на ЕА Спорт за оваа година и која ги претстави длабоките подобрувања во нејзините голмани, како и други измени, како што се менија, додатоци како што се трансфери во Ултимативниот тим и нов начин на организирање и планирање на тактиките за нашите тимови.

Во меѓувреме, Биовар зборуваше Војна на ѕвездите: Стариот Република и длабокото дотерување кое го претрпе од неговото лансирање, сега се фокусира на нова бесплатна експанзија што ќе додаде домување на Star Wars MMO. Вашата реклама, Царства во сенкаИзгледа како мултиплеер A-RPG што се обложува на 4vs1 и потсетува на ужасите на новиот пристап на Fable Legends.

ЕА, се разбира, не може да остане без неговата МОБА и Донггејт се појави, најавувајќи ја својата отворена бета верзија за сите од денес.

https://www.youtube.com/watch?v=jGF8q2vKPC4

И, конечно, важен дел од ударите: Бојното поле Hardline ја претстави својата кинематографска кампања структурирана како ТВ серија и ќе понуди лежерен и наративен пристап отколку „Бојните полиња“ во последните години. Имаше мал јаз за објавување на два нови режима, еден фокусиран на бркања во различни возила и друг, многу поконкурентен и фокусиран на е-Спорт, каде што два тима од по пет члена мора да се борат за да спасат или задржат група на заложници.

https://www.youtube.com/watch?v=TUjnPaH-_xU&list=UUfIJut6tiwYV3gwuKIHk00w

Речено тоа, многу малку изненадувања и не сме можеле да видиме ниту нешто од NBA Live 15 што би требало да биде во развој. Се чини дека ЕА ја зема 2014 година како преодна година и ќе биде од следниот кога ќе започнат да се појавуваат неговите големи проекти (Mass Effect, Star Wars, Mirror's Edge ...).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.