Како да ги видите лозинките скриени зад aвездичките

прегледајте скриени лозинки

Дали сакаш прегледувајте лозинки после theвездичките? Manyе им се случило на многумина од нас барем еднаш во животот што поради обичај на користење на потсетникот на клучот во веб-прелистувачот, практично ги забораваме во одредена точка. Токму поради оваа причина, голем број луѓе се обидуваат да ги видат лозинките скриени зад астеризоците, кои генерално се појавуваат на тоа поле.

Со помош на неколку апликации, алатки или додатоци и додатоци за веб-прелистувачи, ќе имаме можност да видете ги лозинките што се кријат зад aвездичките, нешто многу лесно да се направи се додека имаме целосен пристап до нашиот оперативен систем на персоналниот компјутер.

BulletsPassView За да ги видите скриените лозинки

Ова е првата алтернатива што ќе ја предложиме во моментот, алатка од која можете да преземете официјалната веб-страница на нејзиниот развивач. Споменува дека BulletsPassView е компатибилен во прв степен со Internet Explorer и неколку други апликации, иако за другите Интернет прелистувачи компатибилноста е ограничена и скоро не постои.

преглед на куршуми за да ги видите скриените лозинки

На пример, Google Chrome, Mozilla Firefox, Skype, Opera и Windows Live Messenger (за оние кои сè уште немаат инсталирано според нашата препорака погоре) тие би биле прикажани со одредено ниво на компатибилност со оваа алатка.

Passwordвездичка Шпион за лозинка за да ги откриете нашите заборавени лозинки

Друга многу интересна алатка за употреба е токму оваа, која исто така можете да ја преземете од веб-страницата на инвеститорот сепак, со различен прелистувач од Google Chrome. Ако го користите, ќе добиете порака со известување дека оваа апликација нема можност да ги гледа скриените лозинки во наведениот интернет прелистувач.

apasswordspy за да ја видите лозинката

Оттука и апликацијата ќе мора да го инсталирате во Windows, што ќе истражи сè што е регистрирано во другите Интернет прелистувачи што можеби ги користите на вашиот персонален компјутер.

Менаџери за лозинки
Поврзана статија:
Најдобри менаџери за лозинки

Keyвездичка клуч за да ги видите лозинките зад aвездичките

Ако ниту една од алатките за прегледување на лозинки што ги предложивме претходно не работи поради некој аспект на некомпатибилност, тогаш треба да ја испробате оваа алтернатива.

Keyвездички клуч

Како и споменатите погоре, Keyвездички клуч одржува голема компатибилност со Internet Explorer; откако ќе ја стартувате оваа апликација, вие само треба да притиснете го копчето што вели «Обнови» И voila, за неколку секунди ќе можете да му се восхитувате на неговиот интерфејс, цела листа на лозинки, веб-страницата од која е извлечена и некои други дополнителни податоци.

Користење на наставка во Интернет прелистувачот

Апликациите за кои споменавме погоре видете ги лозинките скриени зад aвездичките тие ќе работат, кога ќе бидат извршени на Windows. Сега, ако не сакаме да инсталираме такво нешто, тогаш би можеле користете до интересно проширување што е компатибилно и со Firefox и со Google Chrome.

прегледајте лозинки во Firefox или Chrome

Екстензијата за Google Chrome има име Покажи лозинка на фокус и се прикажува во соодветното поле (каде што обично се пишува лозинката) зборот што беше употребен; Можеме да направиме нешто многу слично со „Покажи лозинка“ во Firefox, иако тука мора да ја активираме или деактивираме иконата за да можеме да криеме лозинки.

Слика на Gmail
Поврзана статија:
Како да ја смените лозинката за Gmail

Користење на Инспекторот за ставки за преглед на лозинки

Со сигурност дека трикот за гледање лозинки што ќе ги споменеме подолу ќе биде омилен кај многумина, затоа што тука нема да имаме потреба да инсталираме апликација да работи на Windows и уште полошо, да мора да инсталираме додаток или екстензија во прелистувачот на Интернет. Всушност, она што ќе го користиме ќе биде мал трик што ќе ни помогне веднаш да видиме, лозинката што се крие зад theвездичките.

HTML-кодови ги гледаат клучевите

 • Отворете го вашиот интернет прелистувач.
 • Одете на страницата каде што се прикажани aвездичките за да се најавите.
 • Двоен клик на овие aвездички за да бидат избрани.
 • Сега користете го десното копче на глувчето на овој избор и изберете «Проверете го елементот".
 • Од целиот код, пронајдете ја областа каде што зборот «лозинка".
 • Изберете го овој збор, избришете го со притискање на копчето «внесете».

прегледајте скриени клучеви на мрежата

Веднаш ќе можете да се восхитувате, дека кон левата страна е страницата каде што требаше да ја напишете лозинката; aвездичките веднаш ќе исчезнат, и ќе можете да ги видите лозинките што биле користени за стартување на таа услуга.

Дали знаете повеќе методи за прегледување на лозинки? Кажи НИ!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Asаспер dijo

  Ви благодариме за вашиот придонес.
  Овој тип на софтвер е секогаш многу корисен.
  Ја користам можноста да наведам многу брза опција (без софтвер) за да покажам клуч:
  - useе користиме Google Chrome
  - Го избираме клучот (сите aвездички)
  - Десен клик -> Увид
  - Ние ја менуваме Тип = »лозинка» во Тип = »текст»
  - И клучот ќе се прикаже автоматски

  Честитка.

  1.    Елој Нуњез dijo

   Застрашувачки трик. Ви благодарам многу Јасапе.

 2.   Даниел Фелипе Кармона dijo

  Не знам дали работи

 3.   ЕР КУНФÚ ОД ТРИАНА dijo

  Во Firefox, ако ги зачувате лозинките така што прелистувачот ќе ги запомни, во прозорецот каде што се зачувани има копче што вели нешто како „покажи лозинки“