Како да го вратите серискиот број на Windows кога не започне?

прозорците не започнуваат

Ако го изгубивме серискиот број што обично се користи за инсталирање на Виндоус, на многу лесен и едноставен начин би можеле да стигнеме вратете го со специјализирани алатки, има голем број од нив кои бараат само корисник, стартувајте ги кога работи оперативниот систем.

Ок сега Што ако Виндоус е со кабриолет и нема да се рестартира? Ова многу луѓе го каталогираат како „смрт“ за оперативниот систем, бидејќи ако не се рестартира, никогаш не би можеле да го вратиме серискиот број со алтернативите што можевме да ги препорачаме во одредено време. Сега, ако постои можност за враќање на овој сериски број дури и кога компјутерот не работи совршено добро.

Како можете да го вратите серискиот број кога Windows е мртов?

Сето ова е поддржано од едноставна алатка која го носи името на «Дом за пакет за обновување на Lazesoft«, Кој е бесплатен во својата„ Дома “верзија и чии карактеристики ќе ни помогнат да го повратиме овој сериски број. Според инвеститорот, тоа можно е затоа што податоците се уште се зачувани на хард дискот и тој не е форматиран. Покрај ова, различните производители на персонални компјутери (особено лаптопите) можеа да го поврзат овој сериски број на Виндоус со кој припаѓа хард дискот, параметрите на кои се потпира оваа алатка и кои ќе му помогнат на секој корисник да ги врати овие податоци за повторно инсталирање на оперативниот систем "од нула".

Преземете и инсталирајте „Lazesoft Recovery Suite Home“

Можете да ја преземете алатката од веб-страницата каде што ја поставил инвеститорот, мора стартувајте го на компјутер каде што Windows ако правилно започне. Тоа практично би било трик на сè, бидејќи мора да користиме компјутер со функционален оперативен систем. Нешто многу слично на фаќањето што ќе го поставиме под ова, што ќе можете да го видите во прв степен.

Апартман за Lazesoft Recovery Home 03

Како што можете да видите, тука од вас се бара да користите CD-ROM диск или USB pendrive; Ова е затоа што алатката всушност ќе создаде уред со кој можете рестартирајте го Windows за да го добиете серискиот број на овој оперативен систем. На следниот екран, ќе треба да ја изберете дестинацијата на уредот, што може да биде ЦД-РОМ-диск, УСБ-придвижување, па дури и ISO-слика, втора во случај да сакате софтверот да биде резервиран за употреба во кој било друг момент.

Апартман за Lazesoft Recovery Home 02

Снимката на екранот што ја поставивме на врвот објаснува сè, бидејќи укажува на тоа дека треба да изберете која било од трите алтернативи за да го креирате нашиот уред за подигање. Во зависност од оперативниот систем што го имаме, неколку ставки може да започнат да се преземаат од Интернет. Фаќањето што го поставивме на врвот може да биде вториот чекор од нашиот процес, каде што треба само да го притиснете копчето «Изврши» за сè да започне во тој момент.

Стартувајте го компјутерот со генерираниот уред

Сè што споменавме погоре, треба да го направите на компјутер кој работи совршено добро со Виндоус; Кога е завршено, мора да отидете на компјутерот што не успее и каде што оперативниот систем не започнува. Сè што треба да направите е да го вметнете креираниот уред (CD-ROM или USB pendrive) на дека компјутерот започнува со тој уред, ова сè додека сте ги направиле соодветните Модификации на BIOS-от да ја земеме, како прва опција за подигнување.

Апартман за Lazesoft Recovery Home 01

Екранот што го поставивме на врвот е оној што ќе го најдете. Таму треба да изберете опцијата што ќе ви помогне да го добиете серискиот број оперативен систем на компјутерот на кој ја извршувате оваа задача. Како што можете да видите на наведената слика од екранот, има неколку серии броеви кои припаѓаат на различни верзии на Windows. Ова е затоа што апликацијата има можност да ги истражува сите хард дискови и партиции, кои можат да содржат други верзии на Windows. Anе ви помогне дополнителна опција што вреди да се спомене и која е интегрирана во «Lazesoft Recovery Suite Home» оневозможете ја лозинката на Администраторот за компјутер. Ова ќе ви помогне ако во одредена точка сте го заборавиле и сакате да влезете во Windows со бришење на тој клуч.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.