Како да исечете SIM-картичка за да ја направите микро-SIM

СИМ картичка

Обично не е потребно нешто вообичаено префрлете се од SIM картичка на микро-SIM, но во некои прилики, на пример, поради промена на терминалот, можеби ќе треба да се смениме од еден вид на друга картичка, можеме да донесеме одлука да ја пресечеме нашата картичка за да ја прилагодиме на новите потреби. Се разбира, пред да започнете да правите било какво намалување, можеби е подобро да одите во продавница на нашиот телефонски оператор за да побарате нова картичка.

Меѓутоа, ако сте решиле да ја исечете SIM-картичката за да ја претворите во микро-SIM-картичка, само треба многу внимателно да ги следите следниве чекори, а тоа е Ако направите грешка при сечење, ќе останете без SIM-картичка и немате можност да го користите вашиот мобилен уред.

 • Побарајте пријател или член на семејството за микро-СИМ-картичка што можете да ја користите како водич за да ја намалите вашата СИМ-картичка.
 • Во случај никој да не може да ви позајми микро-СИМ-картичка, можете да го користите образецот што ви го прикажуваме подолу и со кој можете да ја завршите работата без премногу проблеми и компликации.

СИМ картичка

Ако внимателно и без да направите грешка сте ја исекле SIM-картичката, сега треба да можете да ја вметнете вашата нова микро-SIM-картичка во вашиот нов мобилен уред. Ако сте направиле грешка во одреден момент, треба само да побарате од вашата компанија нова картичка за вашиот паметен телефон, што веројатно ќе чини трошок за вас.

Дали успешно ја скративте вашата СИМ-картичка за да ја претворите во микро-СИМ-картичка?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дафт dijo

  Во кој свет живееш? Одиш и нов и тоа е тоа