Како да мешате музика преку Интернет, без да бидете стручен диџеј

Мешајте музика преку Интернет

Ако порано предлагавме да се создаде музичка композиција да биде единствено фанатична на ова поле, сега сакавме да покриеме дополнителна област во неа, кога мешате музика преку Интернет во мали чекори и трикови што треба да се следат.

Како можам да мешам музика преку Интернет со неколку трикови? Поволно е што има голем број веб-апликации што ги предложија потполно бесплатни нивните развивачи, бидејќи најдоа дополнителна чија интерфејс за ракување можете да ја воодушевувате на врвот; Можеби веќе ви дава мала идеја за тоа што ќе правиме, бидејќи ако сте присуствувале на забава по електронска музика или на кој било друг жанр, секогаш ќе сте забележале присуство на диџеј кој е задолжен за мешање музика во овие 2 јадења.

Песни на Интернет за мешање музика преку Интернет

Првото нешто што треба да го направиме е одете на официјалната веб-страница на оваа веб-апликација, во кој момент ќе најдете интерфејс многу сличен на оној што го предложивме во горниот дел. И покрај тоа што инвеститорот предлага можност за увезете песни од компјутер со копчињата помеѓу овие 2 плочи, ова може да не успее. Како и да е, можете да го користите просторот за пребарување пронајден над овие јадења и да напишете име на уметник или песна што е по ваш вкус и ваш избор; Со ова, ќе имаме можност за мешање музика на Интернет само со оддалечени датотеки на мрежата.

Овие веб-датотеки главно се наоѓаат на YouTube. Поради оваа причина, ви препорачуваме да го направите тоа користете ја оваа веб-апликација за да мешате музика на Интернет и со видеа хостирани на различни портали како што е YouTube, треба да имате добра Интернет врска и ако е можно, две врски обединети во една како што предложивме во претходната статија. Откако ќе ги увезете песните, тие ќе бидат прикажани во мала листа помеѓу овие 2 палуби, доделувајќи им ја секоја од песните на десната или левата страна. Малата лента за лизгање на врвот ќе ни помогне да мешаме од една во друга песна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.