Како да преземате бесплатни видеа со јамка од мрежата со PhotoSpotLand

01

Што е со тоа што имате мултимедијална библиотека за да истражувате целосно бесплатно? Тоа е она што би можеле да го имаме со PhotoSpotLand, ова е онлајн алатка каде што е можно да се најдат различни типови на ресурси кои подоцна може да ги користиме во мултимедијални дела.

Ако се повикаме на „мултимедијални дела“, неминовно исто така споменуваме видео елементи, фотографии, икони и многу повеќе. PhotoSpotLand е одлична услуга за многумина, иако е презрена од неколку други луѓе, поради карактеристиките со кои е претставен. Постојат предности и недостатоци на користење, нешто што ќе го коментираме подолу, така што ќе можете да одлучите дали ќе го користите овој нов предлог, без да ги нарушите авторските права.

Бесплатни видеа што ги нуди PhotoSpotLand?

Се повикуваат повеќето вести на мрежата што се повикуваат на оваа услуга PhotoSpotLand Тие во прв степен споменуваат дека мултимедијалната библиотека има можност да им понуди на своите посетители, видео датотеки, фотографии или икони потполно бесплатни. Иако ова е вистина, постојат одреден број ограничувања за кои за жал не се дискутира и дека сега, ние ги предлагаме на следниов начин:

 1. Првиот услов за користење на услугите PhotoSpotLand се наоѓа во Интернет конекција. Под претпоставка дека ќе се посветиме на преземање видеа од ова место, тие имаат значително голема тежина во зависност од квалитетот и резолуцијата што ќе ги избереме. Од оваа причина, и за да се избегнат одложувањата на преземањето, се предлага значително висок пропусен опсег.
 2. Второто ограничување се наоѓа во границата за преземање. Ние го направивме тестот со преземање на видео од типот Loop, во кој момент се појави пораката дека „може да се преземат само три видеа на ден“.
 3. Иако е помалку проблематично, постои трето ограничување при користење на оваа услуга преку Интернет. Ако преземете видеа (за тестот што го направивме), тој ќе има формат .mov, што значи дека ако ви треба истото видео во друго, ќе мора да користите специјализирана алатка за конверзија.

Во основа тоа се главните ограничувања или карактеристики на користењето на оваа услуга преку Интернет, нешто што може да обесхрабри некого, иако, за момент Ние ќе ви предложиме неколку начини како да ги користите видеата (првенствено) креативно и без нарушување на авторските права.

Паметно пребарување на посакуваните ставки во PhotoSpotLand

Од ограничувањата и карактеристиките на употребата што ги споменавме погоре, една од нив е онаа што мора да ја земеме предвид ако сакаме да се обидеме преземете каков било вид на мултимедијални елементи од ова место. Ние се однесуваме исклучиво на ограничувањето за преземање, бидејќи ако треба да користиме само три од нив дневно, тогаш нашиот избор ќе треба да биде многу добро фокусиран на она што навистина ни треба во моментот.

02

Таму почнуваат да се појавуваат огромните предности што ни ги нуди PhotoSpotLand, поради фактот што оваа алатка предлага совршено добро поставен интерфејс за да може брзо да се најде на кој било елемент за кој сме заинтересирани. Кон левата страна се дистрибуира лента со овие категории, може да се движите помеѓу нив за да изберете:

 • Фотографии
 • Видеа и аудио.
 • Икони

Се обидовме преземете на видео со циклична репродукција (јамка) и има исклучителна резолуција. Сега, во навигацијата низ секоја од категориите, ќе бидат прикажани сите елементи што се дел од нив. Вие само треба да поставете го покажувачот на глувчето над кој било елемент (во нашиот случај, аудио или видео), така што ќе се отвори скокачки прозорец (без да мора да се кликне), репродукција на елементот.

Токму таму ќе се покаже дека во репродукцијата на споменатото видео се појавува воден жиг, што во повеќето случаи, нема да биде присутно во елементот откако ќе го преземеме.

Без сомнение, ова е одлична алтернатива што би можеле да ја користиме во секој момент, иако мора да бидеме паметни и креативни обидете се да го оптимизирате бројот на преземања тој PhotoSpotLand нè условува.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марио Буколо dijo

  Еј момци, ве молиме, не користете или именувајте PhotoSpotLand за да помогнете во видливоста на другите, не е легално. Благодарам