Како да преземате видеа на YouTube без програми

Продавајте билети на YouTube

YouTube стана претпочитана платформа за многу милиони корисници кога станува збор за слушање на нивната омилена музика, без принудување да преземаат од Интернет или без да мора да плаќаат за стриминг музички сервис, па затоа Google започна свој сервис за пренос на музика базиран делумно на видеата на YouTube.

Но, не секој ја користи оваа платформа само за да ужива во својата омилена музика, но исто така сака да ужива во видеата на своите уметници, упатства, игри, филмови, документарци ... На Интернет имаме голем број апликации за преземање видеа од YouTube , но во оваа статија ние само ви покажуваме како да преземате видеа на YouTube без програми.

Како што споменав погоре, за многу корисници најбрзиот начин за преземање видеа на YouTube е преку различните апликации што можеме да ги најдеме на Интернет, апликации кои во најголем дел, барем оние што ни ги нудат најдобрите опции, се плаќаат.

Сепак, имаме уште еден начин да преземете видеа на YouTube без да мора да преземате или купувате апликација од трета страна, што ќе избегне дека со текот на времето, нашата опрема почнува да забавува секој ден. Друга опција што ја имаме на располагање за преземање видеа на YouTube е преку екстензии, екстензии кои тешко зафаќаат простор на нашиот хард диск и кои во повеќето случаи ни нудат одлични резултати. Ако сакате да преземете само аудио-записи, можете да го посетите нашиот туторијал за да дознаете како да преземате музика од YouTube.

Зачувај од.net

Преземете видеа на YouTube со Savefrom.net без апликации

Savefrom е една од веб-страниците најдобро познато при преземање видеа на YouTube. Иако е точно дека со внесување на буквите „ss“ пред „YouTube.com/dirección-del-video“ можеме директно да пристапиме до опциите за преземање што ни ги нуди оваа услуга, исто така можеме да ја копираме веб-адресата на видеото и ставете го директно во табелата наменета за ова на веб-страницата savefrom.net

Следно, ние мора изберете формат (аудио или видео). Меѓу опциите за видео, Савефром ни ги нуди сите формати, вклучувајќи го и оној со највисока резолуција, што е логично оригиналната резолуција во која е прикачено видеото на платформата.

Откако ќе ја избереме резолуцијата во која сакаме да го преземеме видеото, треба само да кликнеме на Преземи. Имајте на ум дека кога колку е поголема резолуцијата на видеото, толку е поголем просторот што окупира на нашиот хард диск, затоа мора да се земе предвид ако сакаме да го споделиме подоцна.

Yout

Преземањето видеа на YouTube е Yout без апликации

Работата на Yout е многу едноставна, бидејќи практично е иста како што ни нуди Савефром, иако последново е многу подобро познато, но од тие причини не е подобро. Во многу наврати, можеме да најдеме други подеднакво или подобро валидни алтернативи кои немале среќа да станат масовен успех.

За да преземеме видео директно од видео платформата Гугл, ние само треба отстранете ги буквите „убе“ од адресата и притиснете Enter. Следно, веб-страницата Yout ќе се отвори со различните опции за преземање што ни ги нуди.

Адресата што го отстранува „убе“ ќе изгледа вака: https://www.yout.com/watch?v=uQg8yLTw0rk

Оваа платформа не само што ни овозможува преземање видеа, туку и ни овозможува да го преземеме аудио во mp3 формат, па дури и во формат GIF. За да ја преземете во формат на видео, стандардно секогаш се појавува опцијата mp3, ние мора да кликнеме на табулаторот видео и да го поставиме квалитетот на преземање.

Ако не сакаме да го преземеме целото видео, можеме да поставиме од која минута и секунда сакаме да започне преземањето. Исто така, можеме да поставиме во која минута и секунда сакаме да го преземеме видеото. Следно, ние мора да го утврдиме името на видеото со кое ќе го преземеме и конечно да кликнеме на снимањето MP4.

Клип конвертор

Преземете видеа на YouTube со конвертор на клипови

Уште едно од одличните решенија што ги имаме на располагање на Интернет за преземање видеа на YouTube без да користите апликации од трети страни го наоѓаме во Конвертерот на клипови. Операцијата е многу едноставна и не бара да ја преименуваме веб-адресата на видеото за да бидат прикажани опциите за преземање.

Од самата веб-страница на Конверторот на клипови, мора да ја внесеме веб-адресата на видеото на YouTube што сакаме да го преземеме. Изберете дали аудио или видео и неговиот формат. Премногу можеме да утврдиме од каде сакаме да се преземе видеото до точниот момент, идеална функција ако не сакаме да го преземеме комплетното видео. Откако ги воспоставивме овие опции, само треба да кликнеме на преземањето.

АмојСподели

Преземете видеа на YouTube без апликации со AmoyShare

Се нарекуваат други опции што ги имаме на располагање за преземање видеа AmoyShre. За разлика од другите опции, AmoyShare не сака да ги комплицира нашите животи и не ни нуди опции кога станува збор за преземање на нашите омилени видеа на YouTube.

Откако ќе ја внесеме URL-то на видеото што сакаме да го преземеме од YouTube, ќе се појават две опции: Репродукција и преземање. Кога кликнуваме на Преземање, ќе мораме изберете дали сакаме аудио или видео. Во случај на видео, тој ни нуди само две опции за резолуција: 720p и 360p. Со кликнување на оној што најдобро одговара на нашите потреби, преземањето ќе започне.

Присилно преземање

Преземете видеа на YouTube без апликации со присилно преземање

Наједноставната услуга и без никаква опција е да преземеме каква било содржина од YouTube е Присилно преземање, услуга во која треба само да ја залепиме веб-адресата на видеото што сакаме да го преземеме и да кликнеме на MP4, единствениот формат што ни нуди да преземаме видеа. Во тоа време, серверот ќе започне да го презема видеото. Откако ќе се преземе, мора да кликнеме на Преземи MP4.

QDownloader

Преземете видеа на YouTube без програми со QDownloader

Последната опција што ќе ви ја покажеме во овој напис за преземање видеа на YouTube без користење апликации од трети страни е QDownloader. Како и останатите услуги, ние прво мора да ја копираме адресата на видеото што сакаме да го преземеме за да го залепиме подоцна во Веб-страница на QDownloader.

Откако ќе ја залепиме страницата за видео на YouTube, мора да ги избереме и двете резолуцијата како формат во кој сакаме да ја преземеме. QDownloader ни овозможува да утврдиме дали сакаме да го преземеме видеото во формат mp4 и 3gp. Исто така, ни нуди можност за конвертирање на преземеното видео во формат .avi или .flv.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.